ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
Recyklace na ZŠ Rychvald PDF Tisk Email

recykloI během tohoto školního roku žáci, často za vydatné pomoci svých rodičů, sbírali recyklovatelný odpad. Přesněji PAPÍR, ELEKTROSPOTŘEBIČE, BATERIE, VÍČKA Z PET LAHVÍ. Nic z toho by se nám však zdárně nedařilo, kdyby ruku k dílu nepřiložil i náš pan školník.

Přes 280 žáků se zapojilo do této školní soutěže, z toho 80 jich sbíralo víčka, 82 papír a 120 se zúčastnilo sběru elektra a baterek.

Ti nejzdatnější jsou oceněni – věcnými odměnami všichni, kdo sbírali elektro a baterie. Tyto odměny jsou pořízeny za body v projektu Recyklohraní, do kterého jsme jako škola zapojeni. Body získáváme nejen za recyklovatelný odpad, ale i za plnění úkolů během školního roku. Letos se na jejich plnění podílely třídy 1. A, 1. B, 3. B, 5. A.

10 nejlepších sběratelů víček je také odměněno věcnými cenami. Víčka si odváží ostravská Charita svatého Alexandra.

„Papírníci“, kteří do školy natahali více než 100 kg starého papíru, si mohli vybrat, zda pojedou na výlet nebo si odnesou dvě vstupenky do Hvězdárny a planetária v Ostravě. 10 výletníků se pak vydalo z Dobratic po červené na Prašivou. Nejmladší byli z druhé třídy, nejstarší letos vychází. Všichni však výšlap ve zdraví a v dobré náladě zvládli. Foto zde.

Přeji dětem i jejich rodičům příjemné nadcházející letní měsíce plné zážitků a dobré pohody. 

Taťána Gränzerová