ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Projdeme se po okolí PDF Tisk Email

hristePoslední dubnový den se celá rychvaldská škola rozešla ze svých lavic, aby viděla, co ještě neviděla. Každý ročník měl jiný turistický cíl.

1. třídy navštívily rybník Skučák a vypátraly památný strom na území Rychvaldu – Rychvaldský dub. 2. ročníky získaly spoustu informací o chovu koní na ranči Caballero. Třeťáci si prohlédli přízemí a zahrady rychvaldského zámku, který by se po renovaci měl otevřít již letos na Vánoce. Žáci 4. tříd zavítali do sousedního Bohumína, kde plnili úkoly na ekostezce v městském parku. Páťáci si svou tělesnou zdatnost prověřili procházkou do petřvaldského Technického muzea, kde si prohlédli expozici a zhlédli program o našich šelmách. 6. třídy měly zamluvenou prohlídku Dolu Michal v Michálkovicích a sedmičky vyrazily na Lysou horu společně s průvodci z programu Společně na Lysou. Žáci osmých tříd si zvolili podle svého gusta. Jedni se prošli zákoutími a meandry karvinské Olše a druzí památkovou trasou Ostravy. Nejstarší žáci základní školy se vydali k pěchotnímu srubu v Bohumíně, kde na ně čekali zasvěcení a trpěliví průvodci.

Počasí nám všem přálo, žáci i učitelé načerpali nové poznatky z míst, která navštívili, nebo z cesty po malebném okolí. To vše ještě využijeme při přípravě nové výzdoby k 50. výročí otevření školy v následujícím školním roce.

Táňa Gränzerová

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."