ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
Třeťáci na zámku PDF Tisk Email

vylet_sberaci_14Během pondělí, 30. dubna, se žáci 3. AB rozešli hned po osmé ranní směrem Starý dvůr v Rychvaldu. Měli jsme zde domluvenou zkrácenou prohlídku renovovaného zámku. Pan průvodce Štěpánek nám vysvětlil, proč je zámek postavený právě zde, z jakého je období, provedl nás přízemím zámku - pokoji, černou kuchyní, zámeckou kaplí i krásnou zahradou.

Cestu tam jsme zvládli za nějakých čtyřicet pět minut, a proto jsme zpět nespěchali. Po vydatné svačince jsme se vyšplhali kolem bývalého dolu Rychvald ( Autopal, Varroc Group) do mírného kopečka a dál se vydali po cyklostezce směrem na Bohumín. Poslechli jsme si žabky u Nového stavu, zkratkou přešli opět na Višňovou a zbyla nám ještě chvilka času si na hřišti zahrát hry.

Uvidíme, kolik jsme si toho zapamatovali a jak své poznatky a pozorování zúročíme.

Za třeťáky T. Gränzerová