ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Jeden svět dětem PDF Tisk Email

filmDne 9. 4. 2018 se žáci 6. tříd zúčastnili festivalu dokumentárních filmů Jeden svět dětem v Minikino kavárně v Ostravě.

Zhlédli jsme tři patnáctiminutové snímky, po kterých následovala beseda. Prvním z nich byl nizozemský dokument Poslouchám zaměřeným na propagaci Linky bezpečí. Základními tématy bylo dospívání,  krizová pomoc a domov.

Druhý snímek s názvem Rodinné řeznictví nás zavedl opět do Nizozemí,  kde se mladý chlapec Wessel rozhoduje,  zda pokračovat v rodinné tradici nebo si zvolit jiné povolání. Ústřední téma posledního dokumentu Poklad bylo stáří a rodina. Citlivě natočený španělský film nám ukázal cestu holčičky Very a jejího devadesátiletého dědečka při hledání místa posledního odpočinku. 

Po zhlédnutí filmů jsme se zapojili do besedy s moderátorem. Každý si našel film, který se mu líbil a o kterém bude přemýšlet. Takže teď víme, že do kina nemusíme jen na akční filmy,  ale zvládneme i dokumenty. Takže hurá do kina. 


D. Bodláková

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."