ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Alpy 2018 PDF Tisk Email

vodn_fotka-Cel_kurz_na_svahu

Pro letošní rok jsme se rozhodli připravit pro naše žáky netradiční sportovní zážitek v podobě lyžařského kurzu v rakouských Alpách.


Záměrně jsme vybrali menší středisko Rauris, které je vhodné právě pro lyžařské kurzy. Minimum lyžařů na svazích, dobrá vybavenost a klidná rodinná atmosféra střediska nás o tom přesvědčila hned první lyžařský den. Většina z nás ochutnala i alpské speciality přímo na svahu nebo si alespoň procvičila své znalosti angličtiny či němčiny. Kurz byl obohacen také o odpolední netradiční pohybové aktivity. Pro zájemce byl připraven výcvik na krátkých lyžích tzv. snowblade. Po celou dobu kurzu nás provázelo krásné jarní počasí.


Rád bych poděkoval všem, kteří se podíleli na nelehké organizaci. Příští rok uspořádáme lyžařský kurz opět v Beskydech, ale věříme, že někdy v budoucnu se opět podíváme na alpské vrcholky z blízka.

Daniel Cigánek, ředitel

 

V neděli 11. 3. 2018 se 42 žáků vydalo v brzkých ranních hodinách pohodlným autobusem na lyžařský kurz, který se historicky poprvé konal v rakouských Alpách. 21 chlapců a 21 dívek opustilo Rychvald, ve kterém právě „řádila“ chřipka a probouzelo se jarní počasí, a vyrazilo na pětidenní pobyt v prázdninovém hotelu Austria.


I když jsme odjížděli s "kapkou“ strachu z nevyzpytatelného počasí, už při příjezdu do Raurisu bylo jasné, že o nedostatek sněhu nemusíme mít strach. Mladí lyžaři byli celý den v jednom kole. Každý večer byly připraveny pro žáky přednášky či videoprojekce s lyžařskou tématikou. Dokonce se chlapci i dívky účastnili animačního programu v podobě lezecké stěny či zápasů sumo.


Nikdo z účastníků lyžařského kurzu nepřišel zkrátka, všichni obdrželi pamětní list za zdolání rakouských svahů. Šťastným návratem v ranních hodinách, v pátek 16. 3. 2018, byla celá akce završena. Před naší školou si nedočkaví rodiče své děti s radostí vyzvedli.


Kromě vstřícného personálu hotelu Austria, který pro všechny vytvořil příjemné a zdravé prostředí, se o 42 účastníků letošního školního lyžařského kurzu postarali celkem čtyři obětaví lidé. Na skutečnosti, že se děti vrátily domů spokojené, plné zážitků a „vcelku“, má největší podíl realizační tým tvořený instruktory školního lyžování (Daniel Cigánek, Ivan Jurčík, Radek Jadrníček).

Všem těmto lidem patří ještě jednou velké díky.

David Pokluda, vedoucí kurzu

 

Lyžák v rakouském Raurisu se nám líbil. Počasí bylo velmi kvalitní, bez větších komplikací. Na kopcích se lyžovalo dobře, také výhled na okolní hory byl nádherný. Lyžování nám ztěžovala jen občasná mlha či protivný vítr, ale celkový krásný dojem z lyžáku se tím nezkazil.

Patrik Brudovský ze 7. A

 

Lyžák byl super, protože jsme měli dobrý kolektiv a hodně sněhu. Pořádně jsme si zalyžovali a užili i spoustu zábavy. Chtěli bychom poděkovat instruktorům, kteří nám pobyt zpříjemnili a umožnili prožít báječných 5 dní, protože bez nich by to nešlo.

Sára Kolderová a Pera Tesařová z 9. A

 

V Rakousku se mi nejvíce líbily sjezdovky, protože byly dobře upravené a dobře se na nich jezdilo. Kolem sjezdovek jsou restaurace, kde jsme si mohli koupit něco k jídlu. V hotelu jsme si mohli zahrát stolní fotbal nebo hokej, ping-pong, kulečník a jeden den jsme mohli zápasit v sumu nebo lézt na lezecké stěně. Na snídani jsme si mohli vzít čerstvé housky a k tomu máslo, marmeládu, Nutellu. Také jsme si mohli nabrat cereálie s mlékem nebo jogurtem. Na večeři byl bohatý výběr zeleniny a několika jídel, které nám vždy připravili.

Aleš Chovanec ze 7. C

 

 

I když cesta autobusem trvala 9 hodin a do rekreačního střediska Raurisu jsme dorazili v 17 hodin, byli jsme nedočkaví, co nás čeká. Pak nastalo vybalování a zabydlování pokojů. Na večeři byla vždy bohatá nabídka jídel. Druhý den po snídani jsme vyrazili autobusem na svah. Po lyžování následovala hygiena. Závěr dne jsme pak ukončili teplou večeří, přednáškou a osobním volnem. Tak to pokračovalo i další 2 dny. Čtvrtek byl nejnáročnější den, jelikož jsme se připravovali na odjezd, a dopoledne jsme ještě lyžovali. I přes malé komplikace to byl úžasný lyžák. Děkujeme všem instruktorům a také „zdravušce“.

Aneta Oprchalská a Rozálie Chmelová ze 7. B

 

První den jsme přijeli na hotel, kde nás po celý lyžák obsluhoval Gareth. Uspořádal nám zážitkový večer na lezecké stěně a sumo zápasy. Lyžování jsme si užili, protože jsme měli na výběr několik sjezdovek a taky jsme sjeli několikrát fun-park. Myslíme si, že čtyři celé dny na lyžích všem bohatě stačily. Na letošní lyžák budeme vzpomínat jen v dobrém.

Veronika Fismolová a Jana Vrábelová z 9. B

FOTOGALERIE

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."