Titulní stránka Akce školy Jiné akce Sbírka pro útulky a jejich návštěva
Sbírka pro útulky a jejich návštěva PDF Tisk Email

sbOd 13. 12. do 12. 1. se na naší škole organizovala sbírka na podporu psů a koček v útulcích. Sbírka je již u konce a díky obrovské štědrosti žáků, rodičů, učitelů a dalších přátel školy se vybralo velké množství různých dárečků, které nakonec putovaly do orlovského a dětmarovického útulku. Za jakoukoliv darovanou věc vám za útulky a opuštěná zvířata ze srdce obrovsky děkuji!

Sbírce a celé této akci jsme se také věnovali ve výuce přírodovědného semináře. Žáci osmých ročníků projevili v tomto předmětu velký zájem navštívit dané útulky a zúčastnit se předání sbírky. Šlo o čistě dobrovolnou akci, která byla organizována ve dnech 21. a 28. 1. Žáci v těchto dvou lednových sobotách věnovali svůj čas pejskům v Orlové a v Dětmarovicích. Nejdříve jsme vždy společně předali sbírku kontaktním osobám v útulku, následně jsme všechny pejsky obešli a obdarovali je nějakou dobrůtkou. Během návštěvy také žáci zpovídali zaměstnance útulku a ti jim ochotně odpovídali na veškeré zvídavé dotazy. V orlovském útulku naši školní redaktoři navíc vytvořili téměř profesionální rozhovor s místním zaměstnancem, panem Fábrym (rozhovor si můžete přečíst v březnovém vydání školního časopisu).  V další části našich návštěv jsme mohli vzít na procházku některé pejsky. Upřímně, ani nevím, na čí straně (zda žáků nebo pejsků) bylo více radosti. Všichni jsme byli nadšení a našimi procházkami se nesla vlna smíchu a opětované radosti. O to smutnější pak ale bylo navrácení pejsků do jejich příbytku. A jelikož pro nás měly tyhle návštěvy velký smysl, rozhodli jsme se, že v tom s vybranými žáky budeme i nadále dobrovolně pokračovat.

Foto k nahlédnutí zde.

Děkuji velmi všem, kteří přispěli do sbírky! Děkuji svým úžasným žákům, kteří se mnou dobrovolně ve svém volném čase navštívili dané útulky: Jiří Fabián, Petr Sorokin, Petra Pužová, Lucie Bajtková, Tereza Adamczyková, Adriana Pokorná, Hana Gavlasová, Denisa Krečmerová, Silvie Vašíčková, Bára Kořenková, Sonja Ribas da Silva, Barbora Skládaná.

Mgr. Daniela Mirková