ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka Akce školy Jiné akce Sbírka pro útulky a jejich návštěva
Sbírka pro útulky a jejich návštěva PDF Tisk Email

sbOd 13. 12. do 12. 1. se na naší škole organizovala sbírka na podporu psů a koček v útulcích. Sbírka je již u konce a díky obrovské štědrosti žáků, rodičů, učitelů a dalších přátel školy se vybralo velké množství různých dárečků, které nakonec putovaly do orlovského a dětmarovického útulku. Za jakoukoliv darovanou věc vám za útulky a opuštěná zvířata ze srdce obrovsky děkuji!

Sbírce a celé této akci jsme se také věnovali ve výuce přírodovědného semináře. Žáci osmých ročníků projevili v tomto předmětu velký zájem navštívit dané útulky a zúčastnit se předání sbírky. Šlo o čistě dobrovolnou akci, která byla organizována ve dnech 21. a 28. 1. Žáci v těchto dvou lednových sobotách věnovali svůj čas pejskům v Orlové a v Dětmarovicích. Nejdříve jsme vždy společně předali sbírku kontaktním osobám v útulku, následně jsme všechny pejsky obešli a obdarovali je nějakou dobrůtkou. Během návštěvy také žáci zpovídali zaměstnance útulku a ti jim ochotně odpovídali na veškeré zvídavé dotazy. V orlovském útulku naši školní redaktoři navíc vytvořili téměř profesionální rozhovor s místním zaměstnancem, panem Fábrym (rozhovor si můžete přečíst v březnovém vydání školního časopisu).  V další části našich návštěv jsme mohli vzít na procházku některé pejsky. Upřímně, ani nevím, na čí straně (zda žáků nebo pejsků) bylo více radosti. Všichni jsme byli nadšení a našimi procházkami se nesla vlna smíchu a opětované radosti. O to smutnější pak ale bylo navrácení pejsků do jejich příbytku. A jelikož pro nás měly tyhle návštěvy velký smysl, rozhodli jsme se, že v tom s vybranými žáky budeme i nadále dobrovolně pokračovat.

Foto k nahlédnutí zde.

Děkuji velmi všem, kteří přispěli do sbírky! Děkuji svým úžasným žákům, kteří se mnou dobrovolně ve svém volném čase navštívili dané útulky: Jiří Fabián, Petr Sorokin, Petra Pužová, Lucie Bajtková, Tereza Adamczyková, Adriana Pokorná, Hana Gavlasová, Denisa Krečmerová, Silvie Vašíčková, Bára Kořenková, Sonja Ribas da Silva, Barbora Skládaná.

Mgr. Daniela Mirková

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."