Hurá na pokusy PDF Tisk Email

pokusVšichni žáci 3. B, 1. A a 1. B  se od první chvíle, co se dozvěděli, že se budou dvě hodiny v den pololetního vysvědčení, prvňáci o den později, věnovat pokusům se vzduchem a vodou, nesmírně těšili.

S prací jim přijela pomoct paní Gluchová, která na portálu Prima pokusy nabízí spoustu aktivit.

Naše téma se jmenovalo RAKETKA. A co nám slibovalo?

Zkoumáme nálev z červeného zelí:
1) čichová zkouška.
2) změna barev nálevu po přidání octa a sody – pozorujeme, jak se nám fialový nálev mění na červený. Sodou barvu vrátíme a vše nám krásně bublá.
3) do nálevu přidáme jedlou sodu a pozorujeme změnu barvy z fialové na modrou. Octem barvu vrátíme zpět a opět to bublání.
Výroba domácí lávové lampy – budeme pracovat s vodou, olejem, potravinářskými barvami a šumivými tabletkami. Vyrobíme si domácí lávovou lampu a při tom prozkoumáme, co je těžší, olej nebo voda? Rovněž si ukážeme, jak pomocí šumivky změníme hustotu vody.
Výroba raketky – čím více foukneme, tím výše letí.

Tolik portál Prima pokusy.

Jak se žákům vše povedlo, se můžete kouknout na fotkách.

T. Gränzerová