Titulní stránka Akce školy Soutěže Mladší žáci hráli okresní florbal
Mladší žáci hráli okresní florbal PDF Tisk Email

florbal_ligaV úterý 9. 1. 2018 odjížděla reprezentace našich mladších žáků jako vícemistr městského přeboru poměřit síly ve florbalu s okresními školami.

Turnaj odehrávající se v moderní havířovské sportovní hale Slávie byl rozdělen do dvou skupin, v nichž se hrálo systémem “každý s každým”. Do semifinálových bojů postoupily přímo první dva týmy z každé skupiny. Týmy na druhých a třetích místech hrály čtvrtfinálové zápasy.

Od začátku prvního utkání nám ZŠ Stonava jasně diktovala tempo a jelikož nám utekl začátek, skončil tento zápas prohrou 1:3. V druhém klání kluci zabrali a většina akcí se uskutečňovala před soupeřovou brankou. Mohli jsme tak slavit první vítězství 3:1 nad ZŠ Nábřeží z Havířova. V třetím zápase nás čekal těžký soupeř z Karviné. I když se hra neustále přelévala od jedné brány k druhé, gól ve hře nepadl a zápas proti ZŠ Borovského skončil smířlivě 0:0.

Díky výsledkům ve skupině jsme tedy postoupili do čtvrtfinálového boje s florbalově zaměřenou ZŠ Petrovice. Zkušenost a sehranost soupeře a snad i nervozita na naší straně se podepsaly na výsledku utkání a po prohře 0:3 nás čekal poslední zápas o 5. místo. Opět jsme narazili na ZŠ Stonava, které jsme tentokrát nedali šanci a po vítězství 1:0 v posledním zápase náš tým odjížděl jako pátý nejlepší tým v okrese.

Bezpochyby všem našim reprezentantům patří velký dík za nasazení, s jakým bojovali a reprezentovali.

Mladší žáci ZŠ Rychvald: Jan Kaša, Fabián Bursa, Ondřej Adamczyk, Dominik Jílek, Tomáš Pawlas, Dominik Koždoň, Adam Pražák, Vítek Kořenek, Filip Latiok, Matyáš Šenkýř, Pavel Záhumenský

Mgr. David Pokluda