ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka Akce školy Jiné akce Akční prosinec ve třetí třídě
Akční prosinec ve třetí třídě PDF Tisk Email

div_loutekBěhem posledního měsíce roku 2017 čekalo žáky 3. B spoustu zajímavého i poučného.

6. prosince na ně čekal Mikuláš s andělem i čertem v husitském kostele s nadílkou, ale i poučením o životě a tradici sv. Mikuláše. Akce byla uspořádána Klubem rodičů a moc se povedla. 

V posledním předvánočním týdnu na žáky čekalo divadelní představení v ostravském Divadle loutek. Spolu s malým Jakubem se v něm ztratili na Štědrý den. Během poutavého příběhu si společně s herci zazpívali koledy i vánoční písničky. Po ukončení přestavení jsme ještě viděli v akci ostravský orloj.

V úterý jsme byli na exkurzi ve druhé nejstarší stavbě Rychvaldu. Že nevíte, která to je? Třeťáci by vám už dávno řekli, že je to kostel sv. Anny. Kostelem nás provedl a o historii povyprávěl pan farář Smolek.

Ve čtvrtek malé plavce čekalo poslední plavání, kdy při závodech předvedli sobě navzájem i svým rodičům, co se všechno naučili, a hlavně – lépe nám všem utekl čas čekání na Vánoce. Ty k nám do třídy přišly už v pátek 22. prosince. Než se ale děti mohly podívat, co najdou pod stromečkem, připravily si pohoštění, o které se pak podělily i se svými spolužáky. Také si připomněly sváteční tradice, zazpívaly koledy, ale i si vánočně započítaly. Foto zde.

Taťána Gränzerová

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."