Prosinec na Václavu PDF Tisk Email

vanocePředvánoční čas zahájili žáci I.D projektem Vánoční spirála. Legenda o světle postupně rozsvítila povídání o vánočních tradicích.

6. 12. pak dorazili do naší školy čerti s nadílkou. Ačkoli byli všichni žáci také v kostýmech čertů, stali se z nich andělé natotata.

Vynahradili si to na čertí diskotéce ve školní družině, kde si zařádili jako praví pekelníci.

Ten večer se sešli všichni ve škole ještě jednou, aby si vyzkoušeli svou odvahu při výstupu temným schodištěm až na půdu a také při spaní ve spacáku ve školní družině. Na druhý den na všechny čekala skvělá společná snídaně a Pyžamový den.

Žáci III.C stihli navštívit i Městský úřad v Rychvaldě  a seznámit se s jeho chodem.

A pak už všichni společně čekali na příchod Vánoc. Děti s rodiči vyráběly vánoční ozdoby a svícny z keramiky. Během „Vánočního zpívání“ předvedly známé české koledy.

18. 12. se v družině objevil Ježíšek a děti si pod stromečkem mohly rozbalit první dárky. Ve třídách si pak rozdaly dárečky při posezení u stromečku, zazpívaly koledy a ochutnaly cukroví.

Všichni si popřáli úspěšné vykročení do nového roku.

Učitelé ZŠ Rychvald – Václav