ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka Akce školy Soutěže Historicky nejúspěšnější městský přebor – 6.12.2017
Historicky nejúspěšnější městský přebor – 6.12.2017 PDF Tisk Email

skok_vysokyVe středu 6. 12. 2017 se vítězové letošní Mikulášské laťky vydali reprezentovat naši školu na ZŠ K. Dvořáčka do Orlové, kde se jako každoročně konal městský přebor soutěže ve skoku vysokém. Celkem 7 základních škol našeho regionu soutěžilo ve dvou věkových kategoriích, tedy v kategorii 6. - 7. ročníků a v kategorii 8. - 9. ročníků.


Snad největšího úspěchu dosáhla naše výprava v kategorii mladších žákyň. Z celkového počtu 15 závodnic zvítězila Aneta Oprchalská ze 7. B, když jako jediná překonala laťku ve výšce 143 cm. Na bronzovém stupínku skončila výkonem 135 cm Michaela Bláhová ze 7. B. Kromě toho Tereza Kuklová ze 7. A skončila na pěkném 6. místě skokem ve výšce 120 cm.


Kategorii mladších chlapců ovládl absolutně nejvyšším skokem letošního městského přeboru, tedy 167 cm, Casey Constantine Long ze 7. A. Z 13 žáků si vyskákal 4. příčku Fabián Bursa ze 7. C, který přeskočil laťku ve výšce 130 cm. Patrik Brudovský ze 7. A skončil na 11. místě za výkon 120 cm.


Nepřehlédnutelné individuální úspěchy sklízela naše výprava i mezi 24 staršími chlapci. Filip Macháček z 9. A se také stal městským přeborníkem i přesto, že skokem ve výšce 164 cm nepřekonal svůj osobní rekord. David Popelář obsadil dělené 7.- 8. místo a Vojtěch Siuda 11. místo, když se oba chlapci z 9. A přehoupli přes laťku posazenou 150 cm vysoko.


Z 16 starších dívek se nejvýše propracovala Lucie Bajtková z 8. A, která si vybojovala výkonem 123 cm 10. příčku. Skokem o 3 cm nižším obsadila Jana Vrábelová z 9. B místo 13. Jelikož Petře Pužové z 8. A nevyšel ani jeden pokus na základní výšce, skončila na konci startovního pole (foto zde).


Všem závodníkům blahopřejeme ke krásným výkonům a děkujeme za úspěšné reprezentování naší školy.

Mgr. David Pokluda

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."