ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Den v Archeoparku PDF Tisk Email

ArcheoparkDne 6. října 2017 se žáci 4. ročníků ZŠ Rychvald vydali na vlastivědný výlet do Chotěbuze, kde se na chvíli ocitli v době dávno minulé. Prohlédli si pravěké hradisko, které osídlovaly kmeny Slovanů, a seznamovali se s tehdejším životem lidí na našem území. Obdivovali malinké stavby, řemeslné nástroje i důmyslné zbraně. Ve vnitřní expozici Archeoparku si prohlédli jednotlivé výrobky užívané v té době a informace zaznamenávali do pracovních listů.

Konec akce děti zakončily v dílničkách, kde si prakticky vyzkoušely psaní brkem na papír či rydlem na voskovou tabulku. Žáci se snažili napodobit slovanské písmo hlaholici a moc se jim to dařilo. Z výletu děti odcházely spokojeny a myslím, že si odnesly nejen pěkné zážitky, ale i kousek povědomí z naší historie. 

Lucie Tvardková

Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."