Ven z lavic PDF Tisk Email

babi_letoTaké vám děti po příchodu domů ze školy na otázku: „Co jste dělali ve škole?“ odpovídají: „Nic.“? Ale někdy je to tím, že mají opravdu pocit, že se opravdu nic nedělo a nic se neučili. A často je to fajn, protože se učí, aniž by věděli, že se něco učí.

Například žáci 3. B se dvě vyučovací hodiny ve středu 27. 9. jen tak procházeli po Rychvaldu. Podle nich jsme vlastně nic nedělali.

Jenže – cestou se seznamovali s ulicemi v okolí školy a významnými stavbami (tyto znalosti využijí při práci s mapou ve škole), utvrzovali a doplňovali si znalosti dopravních značek a chování na silnici (tyto vědomosti využijí nejen při výuce ve škole, na dopravním hřišti, ale hlavně v praktickém životě), pozorovali přírodní prostředí, rostliny a živočichy i změny podzimní přírody (a toto pak také využijí v lavicích). A navíc jsme se u toho docela bavili a protáhli jsme si svá těla. Foto zde.

Taťána Gränzerová