ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka Akce školy Jiné akce Recyklace hrou ve škole - 11. 9. 2017
Recyklace hrou ve škole - 11. 9. 2017 PDF Tisk Email

odpad

Pražští ekologové Martina a Petr navštívili třídu 8. B 11. září 2017. Žáci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak probíhá zásah při ropné nehodě, vyrobit si svůj vlastní vodní filtr, změřit PH, hloubku a teplotu vody ve Skučáku a dozvěděli se i mnoho informací o vodě a obyvatelích v ní. PH vody jsme změřili tak, že nám byly přiděleny speciální papírky, které jsme ponořili do vody, octa nebo zásady, a podle toho jsme zjistili, jestli je PH dobré či špatné. 

Například v našem rybníce vyšlo PH 6, což znamená, že voda je v pořádku. Hloubku jsme měřili pomocí speciálních talířů.

Po celou dobu projektu jsme si vedli zápisky na recyklovaném papíru o svém výzkumu. Martina s Petrem byli velmi trpěliví, přívětiví a zábavní. Z celého dne pro nás plyne ponaučení, že bychom měli šetřit vodou a nevyhazovat odpadky tam, kam nepatří, protože kvůli velkému množství odpadků na moři vznikají tzv. plovoucí ostrovy, které jsou už 4x větší než ČR.

O zážitek z tohoto dne se s Vámi podělily Denisa Krečmerová, Hana Gavlasová, Barbora Skládaná a Adriana Pokorná – žákyně 8. B Foto zde.

Evo_4
Evo_2
Evo_1
Evo_3


Komentářů
Hledat
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."