ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Florbal starších žáků PDF Tisk Email

florbalkaDne 23. 11. 2017 se zúčastnila ZŠ Rychvald v kategorii starších žáků městského kola ve florbalu. Akce proběhla na místním orlovském Gymnáziu. Naše škola již několik let přiváží vynikající umístění. Starší žáci ve složení – Záhumenský P., Vrána D., Šatanik M., Pawlas F.,  Macháček F. a Kyjonka Š. měli v letošním ročníku složitou situaci. Jejich tým provázela vysoká absence hráčů. Naši žáci věděli napřed, že nebude koho vystřídat, a tak zvolili strategii rychlého nasazení v prvních minutách hry. Aby postoupili ze základní skupiny, museli uspět ve třech zápasech. Taktika našich hráčů předčila všechny soupeře, a tak naše škola postoupila do finálové skupiny z prvního místa. Zde se hráčům opět dařilo, ale na první místo to nestačilo. Celkově jsme se umístili na 3. místě.

Celý článek...
 
Umíš básnit? PDF Tisk Email

lit_soutez_1stNa tuto otázku můžeme jednoznačně odpovědět, že to žáci 3. – 5. tříd zvládli. Zapojili se do literární soutěže, ve které tvořili veršíky na téma „Turismus“. Z třídního kola, do kterého se zapojili všichni žáci, byly vybrány nejlepší práce do školního kola.

Celý článek...
 
Deváťáci nadělovali v mateřské škole PDF Tisk Email

trDne 5. 12. 2017 žáci třídy 9. A připravili pro děti v mateřské škole   na ulici Mírová    mikulášskou nadílku. Krátce po deváté hodině se otevřely dveře tříd a dovnitř vstoupil Mikuláš doprovázený andělem s čertíky. Na úvod se dětem představili krátkou básničkou o sobě. Mikuláš byl s dětmi kamarád, přišel si s nimi povídat o tom, zda byly děti hodné. Anděl měl zlaté vlasy, v nebi totiž pobral hodně krásy a za básničky a písničky rozdával dětem nadílku.

Celý článek...
 
ŠFL (3. kolo) - 2.12.2017 PDF Tisk Email

florbal_ligaV sobotu 2. 12. 2017 se třetím kolem dostala Školní florbalová liga 2017/2018 do své poloviny. 14 reprezentantů pěti tříd 2. stupně rychvaldské školy se sešlo v tělocvičně, aby odehrálo další zápasy základní části ligy.

David Pokluda

Celý článek...
 
Kam po základní škole? PDF Tisk Email

burza

Aneb profesní volba našich deváťáků…

Dne 30. 11. 2017 se letošní deváťáci v rámci své profesní volby zúčastnili Dne otevřených dveří na Gymnáziu a Obchodní akademii v Orlové. V doprovodu svých třídních učitelů si prohlédli odborné učebny s kvalitním multimediálním vybavením, seznámili se s možnostmi studia, také s kritérii přijímacího řízení. Poté měli žáci možnost se zúčastnit tradiční Burzy povolání, která se ve stejný den konala v Kulturním domě v Orlové.

Celý článek...
 
Mikulášská laťka – 28. 11. 2017 PDF Tisk Email

skokV úterý 28. 11. 2017 přišli do tělocvičny ZŠ Rychvald někteří naši žáci poměřit síly ve skoku vysokém. O titul Mikulášské laťky se soutěžilo ve čtyřech kategoriích. Letos se skoku přes „mikulášskou“ laťku zúčastnilo celkem 21 dívek a 28 chlapců 6. – 9. tříd. Na tři nejlépe umístěné závodníky z každé kategorie čekaly sladkosti, diplomy a postup do městského přeboru ve skoku vysokém v Orlové.

Celý článek...
 
Nové logo školy PDF Tisk Email

logo_2017Naše škola má nové logo, které symbolizuje spojení srdce (milujeme přírodu a naši školu)  a list lípy (znak města Rychvald).

Modrá barva v logu znázorňuje ovzduší a vodu města a zelená přírodu a veškerou zeleň. 

 
Páťáci se vydali do vesmíru PDF Tisk Email

vesmV pondělí 27. 11. se páťáci vydali objevovat nejen planety sluneční soustavy, ale i jiné  pozoruhodné zajímavosti naší planety Země.

Cílem naší cesty bylo ostravské Planetárium, které po rozsáhlé rekonstrukci v r. 2015  dostalo „nový kabát“, jenž má sloužit k lepší popularizaci vědy a vzdělávání  v přírodovědných a technický oborech.

Celý článek...
 
Chemici z devítky na návštěvě vysoké pece PDF Tisk Email

vitoviceVe čtvrtek 23. 11. 2017 se 9. A s  9. B vydala do Dolní oblasti Vítkovic. Jelikož jsme v tuto  dobu v chemii zrovna probírali výrobu železa ve vysokých pecích, tak jsme tuto akci vřele uvítali.

Na místě jsme se rozdělili na třídy pod vedením paní učitelky Mirkové a pana učitele  Pokludy. Ještě než exkurze vůbec začala, zapůsobily na mne obrovské industriálně vypadající konstrukce vysokých věží a budov, na nichž se už bohužel projevil zub času. Při  představě, že jen před 19 lety tudy teklo žhavé železo, mi naskakovala husí kůže.

Celý článek...
 
Olympiáda v českém jazyce PDF Tisk Email

knihovnaDne 22. listopadu proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce pro 8. a 9. třídy.

Zúčastnilo se celkem 18 žáků (Hana Košťálová, Filip Brůža, Dominik Grycmon z 8.A, Kristýna Vlčková, Hana Gavlasová z 8.B, Filip Macháček, Vojtěch Siuda, Adam Sojka, David Trembacz, Lucie Modlitbová, Zuzana Nikliborcová, Natálie Packová, Klára Šmídlová, Kateřina Sojková z 9.A, Iva Žebráková, Tomáš Kuzník, Anna Gavláková, Radka Korhelová z 9.B).

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist