ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Oslava "Dne matek" - ZŠ Václav PDF Tisk Email

den_matek_14Jarní výstavku na ZŠ Václav vystřídala výstava ke Dni matek. Celá škola zazářila srdíčky, květinkami a usměvavými portréty maminek. Žáci 3. a 4. tříd sepsali zdařilé slohové práce.

Dne 12. 5. 2016 v rámci spolupráce s MŠ žáci 1. – 4. tříd předvedli v dopoledních hodinách svým mladším kamarádům pásmo písniček, básniček i pohádek ke Dni matek. Generální zkouška proběhla nad míru dobře a školáci byli odměněni nejen potleskem ale i drobnou sladkostí.

Celý článek...
 
Atletický čtyřboj PDF Tisk Email

atl_ctrDne 12. 5. 2016, kdy ostatní žáci školy měli ředitelské volno, největší sportovní nadšenci školy vyrazili na Atletický čtyřboj, který učí žáky základním dovednostem - běhat, skákat, házet.

Nedělám si iluze, že u atletiky všichni mladí sportovci vydrží, ale věřím, že nějaký vztah k ní získají.

Mladá generace pohybově zaostává, proto chceme vychovávat nejen výkonnostní atlety, ale naučit všechny děti zdravě sportovat.

Soutěž začíná během na 60 m a končí během na 800 metrů dívek a 1000 metrů chlapců.

Celý článek...
 
20. ročník celonárodní veřejné sbírky PDF Tisk Email

rakovina_16ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2016 - plakát ke stažení ZDE!

Letos mají pro vás oganizátoři připravenou mobilní aplikaci "Den proti rakovině". Ta vám usnadní přístup k informacím o Lize proti rakovině i Českém dni proti rakovině, umožní snadno koupit e-kytičku prostřednictvím DMS. (Klikněte ZDE).

Můžete také pomáhat na dálku a kopit si e-kytičku prostřednictvím SMS! Po zaslání tradiční DMSky dostanete letos nově v odpovědní zprávě speciální odkaz, na kterém si budete moci stáhnout e-kytičku (klikněte na červený rámeček) nebo si ji umístit na svou profilovou fotografii na Facebooku.

Celý článek...
 
71. výročí konce 2. světové války PDF Tisk Email

Zdroj Google

Na 8. května připadá jedna z hlavních událostí historie nejen ČR ale i Evropy. Právě na 8. května roku 1945 připadá ukončení 2. světové války. Stalo se tak díky kapitulaci Německa. 8. května 1945 bylo podepsáno příměří a ústup jednotek Wermachtu z našeho území.

Osvobození od nacismu si připomněli lidé po celé republice. Konaly se ukázky válečných bojů a historické vojenské techniky, koncerty nebo setkání s pamětníky války a protektorátu.

Celý článek...
 
Den MATEK PDF Tisk Email

Zdroj Google

Den matek je velmi krásný svátek, který je rozšířen po celém světě. Oficiálně připadá na druhou květnou něděli. Oslava Dne matek, kdy můžete maminkám a babičkám udělat něčím radost, je v neděli 8. května 2016. Typickým dárkem jsou květiny. Potěší je i nějaká drobnost. Maminkám věnovaný den má být oceněním odvahy a oběti mateřství. 

Celý článek...
 
Duben a květen na ZŠ Václav PDF Tisk Email

hasi_vaclav22. 4. v duchu OŠMS proběhlo pochodové cvičení. Žáci si zopakovali telefonní čísla tísňového volání a uvědomili si důležitost rychlého opuštění prostoru. Svou kondici si prověřili v rychvaldských lesích, kde vyhledali ukrytý poklad.

26. 4. a 3. 5. /pod hlavičkou „Hasík cz“/ absolvovali žáci II.C besedu na téma – Kdo je hasič, co dělá a jak hasiče poznáme. V rámci dvou lekcí byl kladen důraz na prevenci a osvětu. Školáci si zopakovali telefonní čísla tísňového volání. Dověděli se, jak se správně zachovat v případě domácího požáru a nač nezapomenout před odchodem z domu. Jak je vyhlášen poplach ve škole.

Celý článek...
 
1. MÁJ - svátek práce PDF Tisk Email

Zdroj http://www.asistentka.cz/files/AAAA.png

První celostátně slavený Svátek práce byl 1. května 1888 v USA, kdy probíhaly celý den stávky a demonstrace na památku dva roky starých událostí. Tehdy federace pracujících přišla s požadavkem uzákonit osmihodinovou pracovní dobu. Protestní shromáždění se konalo na Haymarketském náměstí a bylo svoláno aktivisty z odborového hnutí - Augustem Spiesem, Albertem Parsonsem a Samuelem Fieldenem.

V roce 1889 pak přijala II. internacionála na návrh francouzských socialistů 1. květen za oficiální svátek práce.

Celý článek...
 
Královna Alžběta II. oslavila 90 let PDF Tisk Email

krlovna21. dubna před 90 lety se narodila britská královna Alžběta II. Britskou královnou se stala po smrti svého otce Jiřího VI. V září 2015 překonala v délce vlády svoji praprababičku Viktorii a stala se tak nejdéle vládnoucím panovníkem v dějinách Spojeného království. Po 64 letech na trůnu je nejrespektovanějším symbolem stability a jednoty Británie.

Královna oficiálně odhalila plaketu u Královniny stezky u hradu Windsor nedaleko Londýna. Při této příležitosti se setkala s obyvateli města Windsor, kteří na ni podél trasy čekali, přáli jí pevné zdraví a dávali jí osobní dárky.

Celý článek...
 
Projekt OLOMOUC PDF Tisk Email

floraŽáci osmých tříd v doprovodu svých učitelů navštívili 21. 4. 2016 Olomouc.

Druhá největší památková rezervace v ČR nabízí řadu atraktivních míst: kláštery a chrámy, muzea, rozlehlé parky, ZOO atd. Chloubou Olomouce je barokní sloup Nejsvětější Trojice zapsaný od roku 2001 mezi památky UNESCO.

Dne 21. dubna vypukne rovněž tradiční jarní výstava Flora Olomouc, která připomene sedmisté výročí narození Karla IV. (Více ZDE!)

Celý článek...
 
Jaro na ZŠ Václav PDF Tisk Email

jaro_vaclavPaní učitelky se svými žáky vyzdobily celou školu jarně. Květiny, ptáčci, motýli i jiná zvířátka projasnili celou školu. U příležitosti Dne čtenářů školáci 2. – 4. tříd vyráběli své knihy /pohádkové, veršované, příběhové/, které byly vystaveny ve vestibulu školy. Porotou bylo oceněno 12 knih. Tři žáci získali za svá díla diplomy: Alex Valenta /II.C/, Erik Baláž /II.C/ a Samuel Škulec /II.C/. Dne 4. 4. jsme navštívili soukromou farmu, kde jsme mohli pozorovat ovčí stádo s čerstvě narozeným jehňátkem. Získané poznatky jsme uplatnili v hodině ČaJS. 18. 4. – Byla vyhodnocena soutěž „Můj dům – můj hrad.“

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist