ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Třeťáci poznávají své město PDF Tisk Email

mr_17Plni obecných informací, které jsme získali nejen z učebnic, ale také z počítačů a knížek, jsme se 17. října vydali do terénu. Po obhlídce některých dominant města jsme se byli podívat na městském úřadě. 

Celý článek...
 
Tak dneska by to šlo - Drakiáda 17. 10. PDF Tisk Email

drak_17Takovouto hlášku si s klidem mohli říkat všichni, kdo doufali, že na druhý pokus se letošní Drakiáda vydaří. A taky že jo! 17. října bylo krásně slunečno i poměrně větrno.

Z přihlášených 93 draků ZŠ se sice zúčastnilo pouze 54, zato to dohnaly děti z MŠ. Těch přišlo spolu s přespolními účastníky 46. Dohromady létalo nad školním hřištěm 100 draků!

Každý ze soutěžících se hned na startu posilnil drobnou sladkostí. 

Celý článek...
 
Dopravní hřiště - 16. 10. a 17. 10. PDF Tisk Email

doprava_17Žáci pátých ročníků absolvovali ve dnech 16. a 17. října výuku na dopravním hřišti v Bohumíně. Zopakovali si své teoretické znalosti i praktické dovednosti. Foto zde

za 5. ročníky Mgr. Kaděrová

 
10. ročník ŠFL (1. kolo) - 14.10.2017 PDF Tisk Email

florbalV sobotu 14. 10. 2017 se rozběhl v tělocvičně ZŠ Rychvald již 10. ročník Školní florbalové ligy. Prvního kola se zúčastnilo 14 chlapců z 5 družstev. Do soutěže se přihlásilo šest třídních kolektivů 6. – 9. ročníků, které se utkají v šestivíkendových dnech základní části soutěže tříkolovým systémem „každý s každým". Po základních bojích postoupí do semifinále první čtyři družstva. Pro semifinalisty jsou připraveny věcné i sladké ceny a diplomy. Vítězné družstvo obdrží putovní pohár, na který budou vyryta jména hráčů. Ze základní části soutěže vzejdou také nejlepší tři střelci gólů, kterým rovněž budou předány pěkné ceny.

Celý článek...
 
Kdo porazí ředitele? PDF Tisk Email

tenis_2017Doslova takové lákadlo bylo přichystáno pro naše žáky v rámci školního kola stolního tenisu. V úterý 10. října 2017 odpoledne se za ping-pongový stůl postavilo panu řediteli 12 soupeřů. Pouze Filipu Macháčkovi z 9. A se podařilo pana ředitele porazit. Ovšem všichni, kteří našli odvahu a chuť změřit síly, byli na konci panem ředitelem pochváleni a odměněni nějakou sladkostí.

Celý článek...
 
Den v Archeoparku PDF Tisk Email

ArcheoparkDne 6. října 2017 se žáci 4. ročníků ZŠ Rychvald vydali na vlastivědný výlet do Chotěbuze, kde se na chvíli ocitli v době dávno minulé. Prohlédli si pravěké hradisko, které osídlovaly kmeny Slovanů, a seznamovali se s tehdejším životem lidí na našem území. Obdivovali malinké stavby, řemeslné nástroje i důmyslné zbraně. Ve vnitřní expozici Archeoparku si prohlédli jednotlivé výrobky užívané v té době a informace zaznamenávali do pracovních listů.

Celý článek...
 
Září na Václavu PDF Tisk Email

podzim_17Žáci z Václavu prožili v září spoustu zajímavých dní. Po slavnostním zahájení 4. září 2017 s paní starostkou a panem ředitelem čekal prvňáčky ve čtvrtek 14. září první projektový den „Modrý den“, kdy se seznámili se svým prvním písmenem „M“.

Poslední týden v září se na besedě „Děti a bezpečí“s členkou ČČK paní Vozňákovou seznámili s pravidly pro chodce v silničním provozu a na známých pohádkách si zdůraznili bezpečné chování k cizím lidem a ochranu svého zdraví.

Společně s dětmi z MŠ Václav shlédli divadelní představení divadélka Smíšek.

Třeťáci si vyzkoušeli výrobu smootie z přineseného ovoce. Své nápoje nabídli k ochutnání i spolužákům z ostatních tříd.

Celý článek...
 
Ven z lavic PDF Tisk Email

babi_letoTaké vám děti po příchodu domů ze školy na otázku: „Co jste dělali ve škole?“ odpovídají: „Nic.“? Ale někdy je to tím, že mají opravdu pocit, že se opravdu nic nedělo a nic se neučili. A často je to fajn, protože se učí, aniž by věděli, že se něco učí.

Například žáci 3. B se dvě vyučovací hodiny ve středu 27. 9. jen tak procházeli po Rychvaldu. Podle nich jsme vlastně nic nedělali.

Celý článek...
 
Hurá do vody - 25. 9. 2017 PDF Tisk Email

plavaniVětšina dětí miluje vodu. Proto se všichni tolik těšili, až zase začneme jezdit na plavání. Jak se malým plavcům první lekce líbila, se podívejte na fotografiích. Foto zde

Mgr. T. Gränzerová  

                                                                                                                            

 
Výsledky voleb do Školské rady PDF Tisk Email

volby

Vážení rodiče.

V pondělí 18. září a úterý 19. září 2017 se na naší škole konaly volby do Školské rady. Vybírali jste dva zástupce ze 16 kandidátů. Voleb se zúčastnilo přesně 100 rodičů, kteří reprezentovali 129 dětí.

Zde (viz celý článek) jsou jména zvolených členů a pořadí náhradníků:

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist