ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Mezinárodní den žen (MDŽ) PDF Tisk Email

Zdroj Google

Mezinárodní den žen (MDŽ) vznikl jako výročí stávky newyorských švadlen v roce 1909. Téhož dne se po celém světě od roku 1975 připomíná jako den mezinárodní solidarity žen všech zemí za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj. Poprvé se takto ženy sešly v roce 1911 v Německu, Rakousko-Uhersku, Švýcarsku, Dánsku, v Americe a v Rusku (1913).

Dne 8. 3. 1914 demonstrovaly ženy proti zbrojení, chystané válce a za propagaci mírových myšlenek. Požadovaly přístup žen do veřejného a kulturního života, a žádaly občanskou a politickou rovnoprávnost.

Celý článek...
 
Kdo byl TGM? PDF Tisk Email

Zdroj GoogleV literatuře se o něm píše jako o "prezidentu-zakladateli", jeho jméno nesou stovky ulic i náměstí po celé naší republice. 

Narodil se v chudé rodině 7. března 1850 v Hodoníně. Jeho rodiče jej nechtěli dávat na studia. Měl jim pomáhat v hospodářství. Na jeho talent a vysokou inteligenci přišel až jeho první učitel. Ten pak přemluvil rodiče, aby malého TGM poslali studovat. Od základní školy, až do konce svých studií, měl vždy výborné výsledky. Po dokončení gymnázia v Brně se rozhodl odcestovat do Vídně. 

Ve Vídni dále studoval na vysoké škole jazyky a filosofii. Během svých studií, i po nich, vydal TGM několik knih a založil časopis. Zajímavější je ovšem jeho práce na rukopise Královedvorském a Zelenohorském. 

Celý článek...
 
Karneval na ZŠ Václav PDF Tisk Email

klaunikDne 25. 2. 2016 se uskutečnil na TJ Baník Rychvald karneval s klaunem Hopsalínem.

Od 16,00 přicházeli do místní tělocvičny rodiče se svými dětmi, které velmi nápaditě prezentovaly své masky. Všechny zúčastněné karneval opět příjemně oslovil. Bylo to odpoledne plné her a nápaditých soutěží v režii klauna Hopsalína.

Rádi bychom touto cestou poděkovali:

Celý článek...
 
Co se stalo 25. února 1948? PDF Tisk Email

Únor 1948Psal se 25. únor 1948. Setkání předsedy vlády Klementa Gottwalda a prezidenta Edvarda Beneše bylo velmi krátké. Gottwald strávil u Beneše pouhých 10 minut a bylo rozhodnuto. Prezident Beneš tohoto dne podlehl nátlaku komunistů a podepsal demisi nekomunistických ministrů. Komunisté měli ve zbrani tisíce lidí. Bylo zřejmé, že v případě potřeby by tyto ozbrojené síly neváhali okamžitě použít. Únorový převrat 1948 zpečetil osud Československa na dlouhých 41 let.

Celý článek...
 
Sv. Valentýn - patron zamilovaných PDF Tisk Email

růže

Sv. Valentýn měl být původem urozený Říman. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Všechny mladé páry, které se u něj zastavily, obdarovával malými kytičkami ze své klášterní zahrady, aby jim udělal radost. Vzýval všechny muže, aby raději zůstali u svých žen a dětí místo toho, aby šli dobrovolně do války. Statečně hlásal evangelium na náměstích a ulicích a zval lidi, aby k němu přicházeli.

Byl proto předveden před císaře, byl vězněn a 14. února roku 269 byl popraven - upálen.

Celý článek...
 
Únor na ZŠ Václav PDF Tisk Email

norDne 10. 2. 2016 proběhla na naší škole recitační soutěž.

Žáci prvních až čtvrtých tříd přednášeli své verše. Mladí interpreti s citem prezentovali tvorbu českých básníků.

Všichni soutěžící byli obdarováni pexesy. Výherci byli oceněni diplomy a věcnými cenami. Foto zde.

Celý článek...
 
MASOPUST - ostatky - 9. 2. 2016 PDF Tisk Email

masopustMasopust není přímo svátkem církevního roku, ale velmi těsně s ním souvisí. Je to krátké období před začátkem postní doby, v němž se lidé radují, veselí, pořádají zábavy, hostiny a maškarní průvody. Slavení masopustu může mít různé podoby. Jinak ho prožívají lidé na venkově a jinak ve městě.

Nejstarší zmínka o masopustu slaveném v Čechách pochází z druhé poloviny třináctého století. 

Dnes se již asi na většině míst neslaví masopust v takovém rozsahu, jako tomu bylo dříve. Ale asi většina z nás se v této době zúčastní nějakého karnevalu nebo průvodu maškar.

Celý článek...
 
Pololetní vysvědčení - 28. 1. 2016 PDF Tisk Email

pol_vysvedceni28. ledna 2016 dostanou žáci pololetní vysvědčení. I když se mu mnohdy nepřikládá tak velká váha jako vysvědčení na konci roku, je pololetní vysvědčení pro všechny žáky velmi důležité. 

Pololetní vysvědčení je taková "generálka na vysvědčení", které dostanou žáci na konci roku. Ukazuje rodičům, co dítě zvládá a v čem by mělo přidat. Hrozby, výčitky ani tresty v případě špatných známek nic neřeší. 

Celý článek...
 
Pythagoriáda - 26. ledna 2016 PDF Tisk Email

Zdroj Google

Soutěž pátých tříd proběhla dne 26. ledna 2016. Úspěšným řešitelem se stal pouze ten žák, který získal 10 až 15 bodů. 

Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Je určena všem žákům 5. ročníků základních škol, kteří mají zájem o matematiku. Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků.  Zúčastnit se této soutěže mohl každý žák. Nebylo tedy nutné být matematickým talentem.

 
Leden 2016 - ZŠ Václav PDF Tisk Email

deti-skolaciDne 8. 1 . 2016 navštívily naši školu nejstarší děti z MŠ Václav v doprovodu svých učitelek. Paní učitelka Valentová pro ně připravila ukázkovou hodinu. Budoucí prvňáčci tak mohli shlédnout, jak se děti učí číst, psát a počítat. Malí předškoláci se na závěr podepsali na tabuli. Moc se na ně těšíme.

11. 1. 2016 proběhl ve školní družině „Jablečný den“. Paní vychovatelka Jaglařová se svými dětmi uvařila zdravý jablíčkový dort s čokoládovou polevou. Školáci si veškeré ingredience přinesli a společně se podíleli na jeho přípravě. Všichni si pochutnali. Foto zde.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist