ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Exhibice s florbalovou hokejkou PDF Tisk Email

florbalVe čtvrtek 21. 12. 2017 se všichni deváťáci sešli v tělocvičně naší školy, aby povzbudili své spolužáky v přátelském utkání proti učitelskému sboru.

První část exhibice byla gólově v režii učitelů, kteří byli posíleni o táty ze Spolku rodičů. Po první třetině svítilo na výsledkové tabuli ještě smířlivé skóre 2 : 1 pro učitele a přátele školy. A ti také do třetí třetiny nastupovali s náskokem 4 : 2. Mladíci ovšem v poslední části zabrali a skvělými průniky dokázali míček doslova dopravit do brány a srovnat tak skóre. Muselo se přistoupit k samostatným nájezdům. V této dovednosti tým učitelů a přátel školy zúročil své zkušenosti a zvítězil nejtěsnějším rozdílem.

Celý článek...
 
Akční prosinec ve třetí třídě PDF Tisk Email

div_loutekBěhem posledního měsíce roku 2017 čekalo žáky 3. B spoustu zajímavého i poučného.

6. prosince na ně čekal Mikuláš s andělem i čertem v husitském kostele s nadílkou, ale i poučením o životě a tradici sv. Mikuláše. Akce byla uspořádána Klubem rodičů a moc se povedla. 

Celý článek...
 
Vánoční/Novoroční sbírka PDF Tisk Email

pesNaše škola pořádá Vánoční/Novoroční sbírku pro opuštěné pejsky a kočky.


Více informací naleznete zde.

Mgr. Daniela Mirková

 
Charita svatého Alexandra PDF Tisk Email

manasekJak se již stalo v naší škole dobrým zvykem, zveme pravidelně na besedu se žáky pana Holbu, který pracuje pro ostravskou Charitu sv. Alexandra.


Pan Ladislav Holba děti seznamuje s tím, proč někteří lidé v našem okolí chodí s červenobílou hůlkou, s čím jim pomáhá věrný přítel – pes, jaká úskalí musí tito lidé překonávat v běžném životě.  

Celý článek...
 
Recitační soutěž PDF Tisk Email

recitace_2012Recitační soutěž školy pro druhý stupeň proběhla 19. 12. 2017. Z každé třídy se přihlásili maximálně 3 adepti, kteří se nebáli a zasoutěžili si. Minimální počet veršů v básni byl 24 a slok nejméně šest.

Celý článek...
 
Těšíme se na Vánoce PDF Tisk Email

stromek_vystavkaHurá, už chybí otevřít jen několik okýnek adventního kalendáře a dětské oči se rozzáří nad krásou vánočního stromečku. Čas čekání jsme si ve škole zpříjemnili přípravou vánočních dekorací. V rámci výtvarných a pracovních činností vytvářeli žáci prvního i druhé stupně nejrůznější vánoční ozdoby. Výstavku si můžete prohlédnout ve vstupní hale základní školy. Foto zde.

Za 1. stupeň M. Kaděrová

 
Prosinec na Václavu PDF Tisk Email

vanocePředvánoční čas zahájili žáci I.D projektem Vánoční spirála. Legenda o světle postupně rozsvítila povídání o vánočních tradicích.

6. 12. pak dorazili do naší školy čerti s nadílkou. Ačkoli byli všichni žáci také v kostýmech čertů, stali se z nich andělé natotata.

Vynahradili si to na čertí diskotéce ve školní družině, kde si zařádili jako praví pekelníci.

Celý článek...
 
Vánoční turnaj ve vybíjené – 1. stupeň PDF Tisk Email

vybije_115. 12. se spolu utkali žáci 4. a 5. ročníků ve vybíjené. Hráli systémem každý s každým. Vývoj turnaje byl velmi napínavý.Třída  4. B svými skvělými sportovními výkony porazila všechny týmy a tím si získala zasloužené vítězství. Na 2. místě, s jednou porážkou, se umístili žáci 5. A, na 3. místě žáci 5. B a jako poražení skončili žáci 4. A.

Celý článek...
 
Přišel a udělal radost PDF Tisk Email

miklA nebyl sám! 6. prosince překvapil žáky Mikuláš, který společně s andělem a čertem vytvořili kouzelnou atmosféru, v dětech tajuplnost očekávání a radosti.

Žáci prvních, druhých a třetích tříd hledali Mikuláše v okolí školy, rozhlíželi se cestou, zda je tajně nepozoruje ukrytý čert. Po marném hledání se děti usadily v lavicích místního kostela, kde si poslechly několik útržků z Mikulášova života.

Celý článek...
 
Historicky nejúspěšnější městský přebor – 6.12.2017 PDF Tisk Email

skok_vysokyVe středu 6. 12. 2017 se vítězové letošní Mikulášské laťky vydali reprezentovat naši školu na ZŠ K. Dvořáčka do Orlové, kde se jako každoročně konal městský přebor soutěže ve skoku vysokém. Celkem 7 základních škol našeho regionu soutěžilo ve dvou věkových kategoriích, tedy v kategorii 6. - 7. ročníků a v kategorii 8. - 9. ročníků.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist