ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
ANKETA Zlatý Ámos - 24. ročník PDF Tisk Email

Zlatý_Ámos_2016V Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského v Praze proběhlo 5. 10. 2016 slavnostní zahájení 24. ročníku ankety ZLATÝ ÁMOS  - nejoblíbenější učitel školního roku 2016/2017.

Od 5. října do 31. prosince 2016 se přijímají přihlášky, které musí obsahovat: stručnou charakteristiku kandidáta, popis jedné společně prožité příhody a podpisy 100 osob, které s přihláškou souhlasí.

Doporučujeme všem žákům i pedagogům, aby si pečlivě přečetli pravidla ankety.

Harmonogram - viz celý článek...

Celý článek...
 
Začal astronomický podzim PDF Tisk Email

Víte, co se spodzimtalo 22. září 2016 přesně v 16:20:41 hodin? Úderem této sekundy začal astronomický podzim.
Podzim je spojen s postupným ochlazováním, zkracujícími se dny, ranními mlhami a nízkou oblačností. Podle měsíčního výhledu počasí to vypadá, že se na přelomu září a října můžeme těšit na babí léto.

Už během babího léta víme, že něco končí a začínáme pozorovat náznaky přicházející zimy. V přírodě všechno dozrává, sklízí se plody, které se vyvíjely už od jara.

Celý článek...
 
ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2016/2017 PDF Tisk Email

deti-skolaci

Období školního vyučování ve školním roce 2016/2017 začne ve všech základních školách ve čtvrtek 1. 9. 2016.

Výuka 1. září 2016 na prvním a druhém stupni ZŠ Rychvald bude probíhat v době od 8:00 do 10:00 hodin.

Výuka od 2. 9. do 9. 9. 2016 proběhne na 1. stupni v době od 8:00 do 11:40 hodin. Druhý stupeň v týdnu od 5. září do 9. září zahájí výuku rovněž v 8:00 hodin a ukončí vyučování v 12:35 hodin.

  • Projev MŠ k novému školnímu roku 2016/17 ZDE!
  • Pozvánka k zahájení školního roku 2016/17 ZDE!
Celý článek...
 
Zvonek zvoní, škola končí... PDF Tisk Email

prázdninyKonec června je tady a to znamená dvě věci – konec školních povinností a začátek vytoužených prázdnin.

S blížícím se koncem školního roku se postupně vyprazdňují i školní lavice. I když škola oficiálně skončí až ve čtvrtek 30. 6. 2016, někteří žáci odjeli už nyní na dovolenou ...

Spousta dětí se těší, až své rodiče překvapí vysvědčením se samými dobrými známkami. Ne všechny ale mají to štěstí a vedou si ve škole dobře. Těm, kterým se vysvědčení "nepovedlo", držíme všichni palce, ať v přípravném týdnu, na konci prázdnin u opravných zkoušek vše, co zameškali, zvládnou.

Celý článek...
 
Pietní vzpomínka - LEŽÁKY PDF Tisk Email

lezaky

Na tisíc lidí si v neděli 26. června 2016 připomnělo sedmdesát čtyři let od vyhlazení Ležáků nacisty. Pietní vzpomínka se uskutečnila v místě, kde stávala původní osada.
Ležáky nacisté vypálili 24. června 1942 v rámci odvety za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha, dva týdny po vyhlazení středočeských Lidic. Gestapo odhalilo, že v Anglii vycvičení parašutisté z Ležáků udržovali vysílačkou Libuše spojení mezi domácím a zahraničním odbojem.

Nacisté 24. června v Pardubicích popravili 34 dospělých obyvatel obce, dalších sedm lidí z Ležáků a více než 40 spolupracovníků parašutistů nacisté zastřelili 25. června a 2. července 1942. Třináct dětí z Ležáků odvlekli, 11 jich našlo smrt 25. července v plynovém voze v polském Chelmnu.

Celý článek...
 
Světový den dárců krve - 14. 6. PDF Tisk Email

krev_16Světový den dárců krve připomíná mottem "Každý dárce je hrdina" ty, kteří darují část sebe pro záchranu druhých. Celosvětově usiluje Červený kříž od roku 1959 o bezplatnost odběrů krve i jejích složek. Krev potřebují pacienti po těžkých úrazech, při vážných operacích, transplantacích, při léčbě otrav. Celoživotně jsou na darovanou krev odkázáni lidé na umělé ledvině či s rakovinou krve. Z krve se vyrábějí léky pro hemofiliky, pro léčbu poruch obranyschopnosti či popálenin.

Na podporu bezpříspěvkového dárcovství uděluje ČČK Medaile prof. Jana Janského za 10, 20 a 40 bezpříspěvkových odběrů a Zlaté kříže za 80, 120 a 160 bezpříspěvkových odběrů. Zdroj  ZDE!

 
10. 6. uplynulo 74 let od vyhlazení LIDIC PDF Tisk Email

Zdroj Google

Příběh Lidic je příběhem obyčejných lidí, kteří se shodou náhod připletli do cesty dějinám.

Po úspěšném atentátu československých parašutistů na Reinharda Heydricha v roce 1942 byly obce Lidice a Ležáky ve středních Čechách v důsledku heydrichiády vypáleny a srovnány se zemí. Veškeré místní obyvatelstvo bylo vyvražděno nebo odsunuto do koncentračních táborů. Na místě nacisté zastřelili 173 mužů. 

Celý článek...
 
Květen a červen na ZŠ Václav PDF Tisk Email

atl_ctrDne 31. 5. 2016 se konal v duchu Dne dětí sportovní den. Žáci 1. – 4. tříd soutěžili v následujících disciplínách: skoky přes švihadlo i z místa, běh na čas, hod na dálku a na koš. Mladí sportovci podávali skvělé výkony a za své výsledky byli oceněni diplomy i věcnými odměnami.

Poděkování náleží i panu Janetovi za pomoc při organizačním zajištění sportovního dne ve spolupráci s ostatními pedagogy školy.

Celý článek...
 
Mezinárodní den dětí PDF Tisk Email

MDD_16

MDD = Mezinárodní den dětí na Základní škole v Rychvaldu je tradičně ve znamení sportovních akcí. 1. června 2016 ve sportovním areálu a v tělocvičně školy proběhla Atletická olympiáda žáků 2. stupně. První stupeň MDD oslaví 3. června 2016. 

Den dětí je dnem plným sportování, zábavy, dárků a legrace, 

zkrátka pohodový den.

Celý článek...
 
KAREL IV. - sedmisté výročí narození PDF Tisk Email

Zdroj Google

Letošnímu 700. výročí narození římského císaře a českého krále Karla IV. je věnována zcela mimořádná pozornost. Karel IV. je výraznou osobností našich dějin a není náhodné, že je označován jako otec vlasti. V době své vlády politicky i hospodářsky konsolidoval stát, který svou rozlohou i mezinárodním významem patřil k předním v Evropě. Zcela charakteristické přitom je, že s jeho jménem nejsou spojovány žádné velké bitvy a války, jak tomu bývá u mnohých panovníků, ale obecně je vnímán jako velký stavitel a zakladatel. Praha, která byla jeho sídelním městem, je toho dostatečným důkazem. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist