ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Šesťáci se ocitli v pravěku PDF Tisk Email

pravkDne 16. 11. 2017 se 6.B společně s 6.A a třídními učitelkami vypravili do Archeoparku v Chotěbuzi. U školy nás vyzvedl autobus. Cesta trvala asi 30 minut, ale uběhlo to hrozně rychle. Když jsme dorazili na místo, byli jsme až po uši zvědaví, co nás čeká.

Vstoupili jsme do budovy, kde na nás čekaly paní průvodkyně. V šatně jsme si odložili věci a šli jsme si vyzkoušet psát brkem písmo hlaholici, a také jsme psali na podložky vyplněné včelím voskem. Mohli jsme si zahrát různé hry anebo složit kostru.

Celý článek...
 
Bobřík informatiky - výsledky soutěže PDF Tisk Email

logo_bobr

Bobřík je předmětová soutěž, která si klade za cíl prohloubit a formovat zájem mládeže o informatiku a programování. Je cílena na běžného bystrého žáka, složením úloh podobná Matematickému klokanovi. Test je složený z otázek s výběrovými odpověďmi nebo interaktivních úloh z oblasti algoritmizace, porozumění informacím a řešení problémů. 

16. listopadu 2017 skončilo národní kolo soutěže. Letos se zúčastnilo 79675 soutěžících. Archiv testů bude dostupný až po 20. listopadu 2017. Více informací  najdete na www.ibobr.cz

Úspěšní řešitelé, získané body a diplomy ke stažení - viz celý článek!
Celý článek...
 
ŠFL (2. kolo) - 11.11.2017 PDF Tisk Email

florbal_ligaV sobotu 11. 11. 2017 pokračovala druhým kolem Školní florbalová liga 2017/2018. 17 reprezentantů čtyř tříd 2. stupně rychvaldské školy se sešlo v tělocvičně, aby odehrálo další zápasy základní části ligy. A jelikož se reprezentanti 6. A nedostavili, musely být jejich zápasy kontumovány.

David Pokluda

Celý článek...
 
Martin na bílém koni PDF Tisk Email

zdroj www.vira.deti.cz

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 jsme se v podvečer sešli před školou. Přinesli jsme si lampiony a po zazpívání písničky jsme se vydali na procházku k hřišti Baník. Tam jsme se setkali s dětmi ze školy Václav. Zpěvem jsme se snažili přivolat Martina. A povedlo se! Jen místo Martina přijela na bílém koni tentokrát Martinka. Myslím, že i tak se sněhu určitě dočkáme. 

M. Nováková

Celý článek...
 
I na naší škole máme „Superstar“- 9.11. PDF Tisk Email

supe_starZpěváci školní pěvecké skupiny reprezentovali školu v pěvecké soutěži „Bohumínská superstar“. Přestože zpívají všichni krásně, jen 5 z nich bylo odvážných a zúčastnilo se prvního neveřejnho kola dne 24. 10. – Hana Gavlasová 8. B, Kristýna Mikšaniková 7. C, Zuzana Krčmářová 7.B, Martina Grümannová 7.B, Vojtěch Mikuš 6.B. Porota vybrala do dalšího kola dva talenty z naší školy – Kristu a Vojtu, kteří úspěšně bojovali a zazářili na pódiu K3 v Bohumíně dne 9. 11. 2017.

Celý článek...
 
Přichází listopad - DUŠIČKY PDF Tisk Email

Zdroj GooglePoslední večer v říjnu se v mnoha zemích světa nese ve znamení svátku Halloween. Tento svátek má kořeny v prastaré tradici dávných Keltů. Podle keltské víry byl tuto noc předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce.

Hned na začátku listopadu prožíváme dva důležité dny, kterým se lidově říká Dušičky. Památka se slaví od 10. století v zemích s křesťanskou tradicí. Je zvykem, během tohoto dne či období, že lidé navštíví hřbitov a rodinný hrob, rozsvítí na něm svíčku, položí živé květiny a věnec.

Celý článek...
 
28. říjen - vznik republiky PDF Tisk Email

Zdroj Google

28. října 1918 byl založen první samostatný československý stát a T.G. Masaryk se stal prvním československým prezidentem.
Československo se stalo jednou z prvních evropských úspěšných parlamentních demokracií se zastoupením mnoha stran a bylo tak stabilní, že odolalo mezinárodní ekonomické krizi 30. let. 
I když Československo již neexistuje, společný stát Čechů a Slováků trval s přestávkou válečných let do roku 1992, stále považujeme 28. říjen za den založení svého státu a jeho oslavám věnujeme velkou pozornost.

Celý článek...
 
O mimořádných situacích na škole PDF Tisk Email

OSMS_17I letos se mohli naši žáci informovat ve škole o mimořádných událostech či situacích. Ve středu 25. 10. 2017 se konal v areálu školy projektový den pod názvem „Ochrana školáka za mimořádných situací“.
Žáci naší ZŠ se opět teoreticky seznamovali s fungováním celého integrovaného záchranného systému. 

Zdravotnice předávaly našim dětem základy první pomoci. Hasiči a policisté se snažili svými barvitými zážitky z vlastní praxe připravit zúčastněné teoreticky či prakticky na možná nebezpečí živelních pohrom či jakékoli jiné mimořádné události.

Celý článek...
 
Přespolák - 25. 10. 2017 PDF Tisk Email

běh_2017Dne 25. 10. 2017 se od 14 hodin na ZŠ Rychvald pořádal nultý ročník přespolního běhu. Tohoto netradičního běhu se účastnili žáci naší školy z 6. - 9. tříd jako první průkopníci. Počasí tomuto závodu moc nepřálo. Závodníci, rozděleni do několika kategorií, se utkali na trati dlouhé 800 m a 1600 m. Nejpočetnější účastí se stala kategorie starších chlapců, kde první příčku obsadil Filip Macháček s nejlepším časem letošního ročníku 9´13,73´´.

Celý článek...
 
105. narozeniny PDF Tisk Email

DOD_16V říjnu letošního roku oslavila ZŠ Rychvald – Václav 105 let od svého otevření. K tomuto výročí proběhl ve čtvrtek 19. října 2017 Den otevřených dveří.

Hosté měli možnost si prohlédnout celou školu a listováním v dobových kronikách si zavzpomínat na svá školní léta. Na půdě školy se vrátili v čase. Mladší i starší návštěvníci si ve školním muzeu připomínali svá dětství. Prohlídku mohli ukončit malým občerstvením. Žáci 3. C připravili chlebíčky a jednohubky, Pekárna Rychvald věnovala hostům koláčky ke kávě.

Děkujeme všem za jejich návštěvu a těšíme se příště na shledanou!

Pedagogičtí pracovníci ZŠ Rychvald - Václav

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist