ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Organizace školního roku 2017/2018 PDF Tisk Email

deti-skolaci

Období školního vyučování ve školním roce 2017/2018 začne v pondělí 4. září 2017.  Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2017. Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 23. prosince 2017 a skončí v úterý 2. ledna 2018. Vyučování začne ve středu 3. ledna 2018. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve středu 31. ledna 2018. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2018.

Celý článek...
 
KRÁSNÉ PRÁZDNINY PDF Tisk Email

B_S

Milí čtenáři školního webu,

tak jako každoročně přejeme Vám, abyste si přes prázdniny odpočinuli a nabrali nové síly a energii do dalšího školního roku. Opět se sejdeme první týden v září 2017.

AHOJ! KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

 
ANKETA - spokojenost žáků 2. st. s výukou PDF Tisk Email

anketa_2

anketa_kvten_2017

Nejčastější požadavky: Řešení:
  • Lepší PC ve třídách
ANO, od 1. pololetí příštího školního roku.
  • Klimatizace ve třídách
Pravděpodobně ANO v dalších školních letech.
  • Větší šatní skříňky nebo více šatních skříněk
ANO, pravděpodobně na začátku příštího školního roku tak, aby měl každý žák svou šatní skříňku.
  • Větší výběr sladkostí v bufetu
NE, musíme se řídit vyhláškou o nezdravých potravinách, které se nesmějí vydávat ve školách.
  • Více hodin tělesné výchovy
NE, kdo má zájem o pohybové aktivity, může využít sportovních kroužků v DDM Rychvald.
 
Den matek na Václavu PDF Tisk Email

Den_matekStalo se již tradicí, že na naší škole slavíme Svátek matek besídkou, kde mohou děti maminkám poděkovat za jejich lásku a péči básničkou, písničkou a malým dárečkem. Také letos jsme uspořádali představení. Ve čtvrtek 18. 5. mohly maminky, babičky, tety i ostatní návštěvníci shlédnout vystoupení všech žáků školy. Pečlivě naučené básně se střídaly s písněmi, uměleckým tancem, vystoupením malého kouzelníka, vtipnou loutkovou scénkou se Spejblem a Hurvínkem a hudební pohádkou O Budulínkovi.

Celý článek...
 
Beseda s hasiči - Václav PDF Tisk Email

hasii_VclavŽáci druhé třídy měli možnost se ve dvou setkáních 10. a 17. 5. s místními hasiči dozvědět něco nového o jejich práci. Besedovali o různých situacích, které mohou nastat při neopatrné manipulaci s ohněm, jak se zachovat, když už požár vypukne, čím je možné oheň hasit, ukázali si hasicí přístroj a vysvětlili jeho používání. Některé situace také dramaticky ztvárnili. Za své téměř bezchybné odpovědi byli odměněni malým dárkem.

 
Beseda s policií - Václav PDF Tisk Email

Policie_VclacVe čtvrtek 11. 5. proběhla beseda s městskými policisty z Přívozu. Nejprve žáky seznámili se svou prací, výzbrojí a situacemi, ve kterých musí zasahovat. Odpovídali na spoustu zvídavých otázek. Sami pak pomocí otázek zjišťovali, kolik si toho žáci zapamatovali. Na školním hřišti jim předvedli nové zásahové vozidlo, vysílačky i neprůstřelnou vestu. Každý z žáků nakonec dostal reflexní pásku a omalovánku.

Mgr. Jitka Valentová

                                                                                       

 
21. ročník veřejné sbírky - 10. 5. PDF Tisk Email

rakovinaČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 
Dvojice dobrovolníků ve žlutých tričkách vyjdou opět do ulic měst a vesnic celé republiky. Můžete od nich koupit za 20 Kč žlutou kytičku, letos s modrou stužkou.
Letošní 21. ročník veřejné sbírky bude zároveň preventivní kampaní před nádorovými onemocněními hlavy a krku.
Vybrané peníze za prodej kytiček, za zaslané DMS a dary slouží k financování tří základních dlouhodobých programů:

Celý článek...
 
Státní svátek 8. 5. - Den vítězství PDF Tisk Email

vlajka

Den vítězství je vzpomínkový den na ty, kdo během druhé světové války ztratili svůj život a je platný celosvětově, bez ohledu na různost pojmenování svátku v jednotlivých zemích. Na 8. května připadá jedna z hlavních událostí historie Evropy - ukončení 2. světové války. Dne 8. května 1945 byla oficiálně podpesána bezpodmínečná kapitulace Německa. 2. světová válka byla nejstrašnějším konfliktem všech dob a my můžeme jen doufat, že se nic podobného již nebude opakovat.

Celý článek...
 
Program školské primární prevence PDF Tisk Email

L_L„ Láska je láska“ - 5. 5. 2017

...Byl pozdní večer - první máj. Večerní máj, byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas,... ale my jsme pozvali k nám do školy pracovnice PPP Karviná, které pro žáky osmých tříd připravily program zaměřený na sexuální výchovu. Po velmi zdařilé besedě „Škola osobního života" tedy pokračujeme navazujícím programem „ Láska je láska".

Celý článek...
 
Sváteční den 1. květen - 1. máj PDF Tisk Email

1_maj1. květen patří v České republice ke státem vyhlášeným svátečním dnům a zároveň představuje den pracovního klidu. Význam tohoto dne spočívá v připomenutí svátku práce (viz odkaz ZDE!). Je slaven v mnoha zemích po celé Evropě a připomínají si ho především členové politických stran a hnutí.

V Evropě měl 1. květen další zajímavý rozměr. Symbolizoval začátek jarní setby a byl zasvěcen bohu slunce a plodnosti. Jiný zdroj uvádí, že tradice má možná svůj původ ve starověkém Římě, kdy se připomínala bohyně jara Flóra.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist