ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Září na Václavu PDF Tisk Email

podzim_17Žáci z Václavu prožili v září spoustu zajímavých dní. Po slavnostním zahájení 4. září 2017 s paní starostkou a panem ředitelem čekal prvňáčky ve čtvrtek 14. září první projektový den „Modrý den“, kdy se seznámili se svým prvním písmenem „M“.

Poslední týden v září se na besedě „Děti a bezpečí“s členkou ČČK paní Vozňákovou seznámili s pravidly pro chodce v silničním provozu a na známých pohádkách si zdůraznili bezpečné chování k cizím lidem a ochranu svého zdraví.

Společně s dětmi z MŠ Václav shlédli divadelní představení divadélka Smíšek.

Třeťáci si vyzkoušeli výrobu smootie z přineseného ovoce. Své nápoje nabídli k ochutnání i spolužákům z ostatních tříd.

Celý článek...
 
Ven z lavic PDF Tisk Email

babi_letoTaké vám děti po příchodu domů ze školy na otázku: „Co jste dělali ve škole?“ odpovídají: „Nic.“? Ale někdy je to tím, že mají opravdu pocit, že se opravdu nic nedělo a nic se neučili. A často je to fajn, protože se učí, aniž by věděli, že se něco učí.

Například žáci 3. B se dvě vyučovací hodiny ve středu 27. 9. jen tak procházeli po Rychvaldu. Podle nich jsme vlastně nic nedělali.

Celý článek...
 
Hurá do vody - 25. 9. 2017 PDF Tisk Email

plavaniVětšina dětí miluje vodu. Proto se všichni tolik těšili, až zase začneme jezdit na plavání. Jak se malým plavcům první lekce líbila, se podívejte na fotografiích. Foto zde

Mgr. T. Gränzerová  

                                                                                                                            

 
Výsledky voleb do Školské rady PDF Tisk Email

volby

Vážení rodiče.

V pondělí 18. září a úterý 19. září 2017 se na naší škole konaly volby do Školské rady. Vybírali jste dva zástupce ze 16 kandidátů. Voleb se zúčastnilo přesně 100 rodičů, kteří reprezentovali 129 dětí.

Zde (viz celý článek) jsou jména zvolených členů a pořadí náhradníků:

Celý článek...
 
Modrý den - 14. 9. 2017 PDF Tisk Email

modrýden_1_BKonečně se naši prvňáčci dočkali prvního písmene!

Protože se jednalo o to, jak písmeno vypadá, jak zní jako hláska, kde se v naší mluvě všude vyskytuje, jak je složité je správně napsat, byl tento devatenáctý školní den pro 1. B velice zážitkovým. Prožitky umocnilo i modré oblečení všech dětí, videa a fotografie přírodních úkazů Země. Možnou modř nebe žáci vykouzlili pomocí míchání barev, doplnili ji vlastnoručně namodřenými a vystřihnutými motýly.

Celý článek...
 
Soutěžíme v ZOO PDF Tisk Email
ZOO_16

Jako každoročně i letos se v Zoo Ostrava konala přírodovědná soutěž. Bohužel letošní termín byl ještě dřívější než obvykle – už 13. září. Takže s otázkami si museli žáci poradit bez jakékoli přípravy.

Přesto se obě družstva s nástrahami trati vypořádala se ctí. I když se žáci umístili až v polovině startovacího pole, úplně se mezi téměř sedmdesáti družstvy neztratili. A hlavně reprezentovali svoji školu a získali cenné zkušenosti do dalších klání.

Celý článek...
 
Recyklace hrou ve škole - 11. 9. 2017 PDF Tisk Email

odpad

Pražští ekologové Martina a Petr navštívili třídu 8. B 11. září 2017. Žáci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak probíhá zásah při ropné nehodě, vyrobit si svůj vlastní vodní filtr, změřit PH, hloubku a teplotu vody ve Skučáku a dozvěděli se i mnoho informací o vodě a obyvatelích v ní. PH vody jsme změřili tak, že nám byly přiděleny speciální papírky, které jsme ponořili do vody, octa nebo zásady, a podle toho jsme zjistili, jestli je PH dobré či špatné. 

Celý článek...
 
Zdravé dýchání pro děti PDF Tisk Email

mini_vzduch„Zdravé dýchání pro děti“

je název projektu zaměstnaneckého grantu nadace ČEZ, díky kterému se nám podařilo získat částku 30 000 Kč pro naši školní družinu při ZŠ Rychvald Václav.                                                     

Peníze byly použity na nákup dvou čističek vzduchu SPIRION. Děti tak budou v období inverze dýchat čistější vzduch.  

Příští rok zkusíme štěstí znovu, možná se nám podaří získat další peníze a postupně dovybavit ostatní třídy. 

 Martina Jaglařová

                          

 
Osmáci byli pasováni na chemiky PDF Tisk Email

chemie_2017Chemikem by měl být člověk odvážný a nebojácný. Zkouškou chemické statečnosti prošli žáci osmých ročníků, jelikož právě chemie jim nyní přibyla do seznamu kompletních předmětů vyučovaných na základní škole. Žáci byli na roli chemika pasováni ˮkrvavýmˮ chemickým pokusem na vlastním těle. Tajemné napětí střídalo nadšení, překvapení a vlna dotazů. Všichni budoucí ˮchemiciˮ zkouškou úspěšně a bez újmy prošli. Záhada ˮkrvavéhoˮ pokusu zůstala v myšlenkách žáků. Z jejich úst se i dlouho poté mimo chemickou učebnu vznášela vlna otázek. Otázek, na které žáci minimálně 2 roky budou v hodinách chemie hledat odpovědi. Dnes (a s nadějí) si museli vystačit s vlastní odpovědí: "Protože CHEMIE!“

Mgr. Daniela Mirková

 
Revize RVP - nový obsah vzdělávání PDF Tisk Email

revize__RVPMŠMT chce nově přezkoumat a aktualizovat rámcové vzdělávací programy škol, tj. dokumenty, podle nichž se řídí vzdělávání ve všech školách. Revize rámcových vzdělávacích programů (RVP) je rozplánována až do roku 2022 a nově vymezí rozsah i obsah vzdělávání společný pro všechny žáky. Závazné vzdělávání by proto mělo naplnit zhruba 70 % hodinové dotace určené pro jednotlivé druhy či stupně vzdělání, zbývající hodinovou dotaci využije každá škola podle vlastního uvážení. Zdroj ZDE!

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist