ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Střední školy sečetly přihlášky PDF Tisk Email

prijimacky_ssAktuální průzkum společnost Než zazvoní potvrdil dominantní postavení maturitních oborů ve středním školství.

Gymnázia obdržela tento rok ve srovnání s rokem 2015 v průměru o 25 přihlášek více. Školy technického typu, tedy průmyslové, stavební nebo technické, zůstávají meziročně na stejné hladině, ovšem s výraznými výkyvy v jednotlivých krajích. Učiliště si pohoršila v některých případech až o 60 % a meziroční pokles zaznamenaly také střední odborné školy. Většina škol není s touto situací spokojena, i když propad očekávaly.

Celý článek...
 
Uplynulo 55 let od Gagarinova letu PDF Tisk Email

zdroj GoogleJurij Gagarin jako první člověk v dějinách vzlétl v kosmické lodi Vostok 1 do vesmíru a zahájil novou éru lidských dějin. Vostok 1 odstartoval 12. dubna 1961 z kazašského kosmodromu Bajkonur v 09:07 hod. Loď obkroužila Zemi jen jednou a v 10:55 hodin kosmonaut přistál u vesnice Smelovka v Saratovské oblasti. Gagarin, který do vesmíru vyrazil jako neznámý sovětský nadporučík, se na Zemi vrátil jako světová celebrita.

Celý článek...
 
Noc s Andersenem - 1. 4. 2016 PDF Tisk Email

Noc_andersenŠestnáctý ročník Noci s Andersenem se bude konat 1. dubna 2016 na více než 1500 registrovaných místech po celé Evropě a ve vzdálenějších zemích, třeba v Austrálii. V České republice se bude nocovat na více než 1200 místech. Tématem letošního ročníku je 180. výročí napsání pohádky Malá mořská víla. I když nebudete ani na jednom z míst, můžete se zúčastnit Noci s Andersenem i v pohodlí domova právě poslechem audioknihy s hlasem Ladislava Freje. Zdroj ZDE!

Celý článek...
 
Pythagoriáda (2. stupeň) PDF Tisk Email

Zdroj Google

Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Od 29. března do 31. března 2016 proběhla na základní škole v 6., 7. a 8. třídách v hodinách matematiky. Cílem Pythagoriády bylo zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků.

Úlohy této soutěže vycházejí ze znalostí matematiky v jednotlivých příslušných ročnících. Zúčastnit se této soutěže může každý žák  - není tedy nutné být matematickým talentem. 

 
DEN UČITELŮ - 28. 3. PDF Tisk Email

ucitel národů

28. března 2016 uplynulo 424 let od narození význačného myslitele a učitele národů Jana Amose Komenského. 

Komenský byl na svou dobu velmi pokrokový. Byl prvním učitelem, který navrhoval systematizaci školství. Výchovu rozdělil do čtyř stupňů po šesti letech: do 6 let mateřská škola, do 12 let povinná školní docházka, do 18 let latinské školy, gymnázia, poté university.

Největší dílo Komenského Velká didaktika je spis o vyučovacích metodách. Do paměti všech studentů a žáků se vryl mimo jiné učebnicí Škola hrou

Celý článek...
 
Proč se slaví "VELIKONOCE" PDF Tisk Email

veli_konoce

Název „Velikonoce" v sobě nese starý příběh, který se odehrál před mnoha tisíci lety v Egyptě. Tehdy zde existovalo malé etnikum - Hebrejové (Židé). Ti po různých peripetiích jedné noci Egypt opustili, protože v něm nechtěli déle vykonávat otrocké práce. Tato noc byla pro Židy tak významná, že jí začali říkat Velká. Od toho i naše Velikonoce. 

Tento svátek vychází na jaro, a proto někdy říkáme „svátky jara". Možná, že někteří lidé cítí při návratu jara „novou mízu", a někdy dokonce i uprostřed našich měst cítíme nový dech života.

Celý článek...
 
Je první jarní den a Květná neděle PDF Tisk Email

jaro_11První jarní den připadne na 20. března 2016. Je dnem jarní rovnodennostikdy Slunce stane přesně nad rovníkem.

Na stromech se objevují pupeny, rostliny začínají klíčit a růst. Ptáci se vracejí z teplých krajin a příchod jara věští i první kvetoucí sněženky. Příroda se začíná probouzet ze zimního spánku. Místo sněhu obvykle z nebe na naše hlavy padá déšť a teploty letí nahoru. Jaro konečně přišlo. Ať již to astronomické anebo klimatologické, které poznáme zvýšenými teplotami a ožívající přírodou, jsme moc rádi, že je tady.

Celý článek...
 
KLOKAN 2016 PDF Tisk Email

klokan

18. 3. 2016 proběhne na škole mezinárodní matematická soutěž KLOKAN 2016. 

Soutěž vznikla v sedmdesátých letech v Austrálii, odkud se postupně rozšířila na další kontinenty. Dnes se již této soutěže účastní soutěžící ze 30 zemí našeho kontinentu. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. Zdroj zde

Celý článek...
 
Pěvecká soutěž - Václav PDF Tisk Email
zpev

Dne 15. 3. 2016 se ZŠ Václav rozezněla zpěvem. Z dětských hrdélek zazněly melodie lidových, dětských i populárních písní. Mladí interpreti s nadšením prezentovali své pěvecké umění.

Porota z řad učitelů i žáků ocenila ty nejlepší ve třech kategoriích.

Celý článek...
 
Mnichovská dohoda 1939 PDF Tisk Email

mnichov15. března 1939 se dovršila tragédie českého národa. Z Čech a Moravy se stal německý protektorát, jenž měl být po válce připojen k Německu. Tak zanikla první Československá republika, jeden z nejdemokratičtějších států v Evropě a vznikla tzv. druhá republika v nových hranicích, určených po Mnichově spikleneckými mocnostmiFrancie s Anglií jasně proklamovaly, že do případné německo-československé války nehodlají zasahovat, což se rovnalo zradě, nemající dosud v dějinách 20. století obdoby. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist