ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
ŠFL (3. kolo) - 2.12.2017 PDF Tisk Email

florbal_ligaV sobotu 2. 12. 2017 se třetím kolem dostala Školní florbalová liga 2017/2018 do své poloviny. 14 reprezentantů pěti tříd 2. stupně rychvaldské školy se sešlo v tělocvičně, aby odehrálo další zápasy základní části ligy.

David Pokluda

Celý článek...
 
Kam po základní škole? PDF Tisk Email

burza

Aneb profesní volba našich deváťáků…

Dne 30. 11. 2017 se letošní deváťáci v rámci své profesní volby zúčastnili Dne otevřených dveří na Gymnáziu a Obchodní akademii v Orlové. V doprovodu svých třídních učitelů si prohlédli odborné učebny s kvalitním multimediálním vybavením, seznámili se s možnostmi studia, také s kritérii přijímacího řízení. Poté měli žáci možnost se zúčastnit tradiční Burzy povolání, která se ve stejný den konala v Kulturním domě v Orlové.

Celý článek...
 
Mikulášská laťka – 28. 11. 2017 PDF Tisk Email

skokV úterý 28. 11. 2017 přišli do tělocvičny ZŠ Rychvald někteří naši žáci poměřit síly ve skoku vysokém. O titul Mikulášské laťky se soutěžilo ve čtyřech kategoriích. Letos se skoku přes „mikulášskou“ laťku zúčastnilo celkem 21 dívek a 28 chlapců 6. – 9. tříd. Na tři nejlépe umístěné závodníky z každé kategorie čekaly sladkosti, diplomy a postup do městského přeboru ve skoku vysokém v Orlové.

Celý článek...
 
Nové logo školy PDF Tisk Email

logo_2017Naše škola má nové logo, které symbolizuje spojení srdce (milujeme přírodu a naši školu)  a list lípy (znak města Rychvald).

Modrá barva v logu znázorňuje ovzduší a vodu města a zelená přírodu a veškerou zeleň. 

 
Páťáci se vydali do vesmíru PDF Tisk Email

vesmV pondělí 27. 11. se páťáci vydali objevovat nejen planety sluneční soustavy, ale i jiné  pozoruhodné zajímavosti naší planety Země.

Cílem naší cesty bylo ostravské Planetárium, které po rozsáhlé rekonstrukci v r. 2015  dostalo „nový kabát“, jenž má sloužit k lepší popularizaci vědy a vzdělávání  v přírodovědných a technický oborech.

Celý článek...
 
Chemici z devítky na návštěvě vysoké pece PDF Tisk Email

vitoviceVe čtvrtek 23. 11. 2017 se 9. A s  9. B vydala do Dolní oblasti Vítkovic. Jelikož jsme v tuto  dobu v chemii zrovna probírali výrobu železa ve vysokých pecích, tak jsme tuto akci vřele uvítali.

Na místě jsme se rozdělili na třídy pod vedením paní učitelky Mirkové a pana učitele  Pokludy. Ještě než exkurze vůbec začala, zapůsobily na mne obrovské industriálně vypadající konstrukce vysokých věží a budov, na nichž se už bohužel projevil zub času. Při  představě, že jen před 19 lety tudy teklo žhavé železo, mi naskakovala husí kůže.

Celý článek...
 
Olympiáda v českém jazyce PDF Tisk Email

knihovnaDne 22. listopadu proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce pro 8. a 9. třídy.

Zúčastnilo se celkem 18 žáků (Hana Košťálová, Filip Brůža, Dominik Grycmon z 8.A, Kristýna Vlčková, Hana Gavlasová z 8.B, Filip Macháček, Vojtěch Siuda, Adam Sojka, David Trembacz, Lucie Modlitbová, Zuzana Nikliborcová, Natálie Packová, Klára Šmídlová, Kateřina Sojková z 9.A, Iva Žebráková, Tomáš Kuzník, Anna Gavláková, Radka Korhelová z 9.B).

Celý článek...
 
Městský přebor florbalu mladších žáků - 22.11.2017 PDF Tisk Email

florbalkaVe středu 22. 11. 2017 se vydala reprezentace žáků 6. - 7. tříd naší školy do haly orlovského Gymnázia poměřit síly ve florbalu s okolními školami.

 

Turnaj se rozehrál ve dvou skupinách systémem “každý s každým”, přičemž do semifinálových bojů postoupily pouze první dva týmy z každé skupiny. Po prvním jasném vítězství v základní skupině nad ZŠ Ke Studánce 2:0 jsme rozehráli důležitý zápas o postup do finále proti ZŠ Mládí. Byl to velmi vyrovnaný souboj se zajímavými akcemi na obě brány. Nakonec nebyla dobyta ani jedna a utkání skončilo smířlivě 0:0.

Celý článek...
 
Dějepisná olympiáda PDF Tisk Email

den_bojeDne 20. listopadu proběhlo na naší škole školní kolo Dějepisné olympiády. Soutěž je dobrovolná, určená zájemcům o historii. Tematické zaměření soutěže znělo „To byla první republika aneb Československo v letech 1918-1938“. Letos se do plnění soutěžních úkolů zapojili žáci 9. ročníku. Olympiády se zúčastnilo celkem 21 žáků. Vítězem se letos stal David Trembacz z 9. A, druhé místo obsadil Vojtěch Siuda rovněž z 9. A a jako třetí se umístil Jindřich Pawlita z 9. B. Všem chlapcům gratuluji a ostatním zúčastněným děkuji za svědomitou přípravu.

Mgr. Jiřina Dofková

 
Den boje za svobodu a demokracii PDF Tisk Email

DBzSD17. listopadu 1989 se tvrdý zásah komunistické policie proti pokojnému studentskému průvodu v Praze stal počátkem pádu komunistického režimu. Pod občanským tlakem byla komunistická strana zbavena politické moci a prezidentem byl 29. prosince zvolen Václav Havel. Přechod od komunistické totality k demokracii byl završen svobodnými volbami v červnu 1990.

17. listopad je od roku 2000 slaven jako státní svátek České republiky - Den boje za svobodu a demokracii.

Přestože 17. listopad je v posledních letech spojován především s událostmi roku 1989, není na škodu si připomenout události tragického roku 1939. To je vhodné již proto, že Mezinárodním dnem studentstva se tento den stal právě na základě událostí, ke kterým došlo v období od 28. října do 17. listopadu 1939 v tehdejším Protektorátě. Cílem bylo zastrašit český národ a tak zabránit dalším protestům proti okupaci. 
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist