ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Pythagoriáda 2017 PDF Tisk Email

Zdroj Google

Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Je určena všem žákům 5., 6., 7. a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku.

Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Úlohy této soutěže vycházejí ze znalostí matematiky odpovídajících ročníků ZŠ a víceletých gymnázií. Zúčastnit se této soutěže může každý žák příslušného ročníku - není tedy nutné být matematickým talentem.

Celý článek...
 
Pololetní vysvědčení a prázdniny PDF Tisk Email

pol_vysvedceni

31. ledna 2017 dostali žáci výpis z pololetního vysvědčení.

I když se mu mnohdy nepřikládá tak velká váha jako vysvědčení na konci roku, je pololetní vysvědčení pro všechny žáky velmi důležité. Pololetní vysvědčení je taková "generálka na vysvědčení", které dostanou žáci na konci roku. Ukazuje rodičům, co dítě zvládá a v čem by mělo přidat.

Celý článek...
 
Tradice tříkrálového koledování PDF Tisk Email

mudrci

V západní liturgické tradici je svátek Tří králů ztotožněn se slavností Zjevení Páně a církev jej na západě i východě slaví 6. ledna.

K tomuto dni se také váže tradiční koledování. Koledníci zpívali tříkrálové poselství ve formě známé koledy "My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví vinšujem vám...", kropili obydlí svěcenou vodou, vykuřovali je kadidlem a psali na dveře iniciály K + M + B+.

Zkratka K + M + B + se běžně vykládá jako iniciály tří králů, ale pravděpodobnější je, že se jedná o zkratku požehnání - Kristus ať požehná tomuto domu, a to na celý rok.

Celý článek...
 
Vánoční přání a PF 2017 PDF Tisk Email

Zdroj Google

Vážení čtenáři školního webu, přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků
a v novém roce hodně zdraví, sil a životního optimismu.
K R Á S N É V Á N O C E a šťastný N O V Ý R O K!
 
Celosvětová Hodina kódu PDF Tisk Email

codeV týdnu od 5. – 11. prosince 2016 proběhla celosvětová Hodina kódu (Hodina programování). Sto milionů žáků z celého světa si na vlastní kůži vyzkoušelo programovat.

Akce si kladla za cíl zvýšit povědomí o významu programování a chce vyvrátit zažitý mýtus, že kódování je složité a určené pouze úzké skupině lidí. Každý žák by měl mít možnost se učit informatiku, která podporuje logiku a tvořivost při řešení problémů.

 www.hourofcode.com/cz.

Celý článek...
 
ADVENT PDF Tisk Email

Zdroj Google

Doba přípravy na Vánoce se nazývá "ADVENT". Toto označení pochází z latinského slova "adventus", což znamená příchod. První začátky slavení adventu se objevují v jižní Galii a ve Španělsku koncem 4. století.

Datum první adventní neděle je pohyblivé a připadá na neděli 3. 12. 2017. Je to proto, že poslední adventní neděle (čtvrtá) je vždy před 25. prosincem, který je hlavním vánoční svátkem.
Věnec je od nepaměti symbolem vítězství a královské důstojnosti. Na adventním věnci postupně zapalujeme svíce. Světla tak na věnci od nědele k neděli přibývá. Toto světlo je symbolem VÁNOC.

Celý článek...
 
Svatý Martin přece přijel PDF Tisk Email

sv_martinVe čtvrtek 10. 11. 2016 v 16:00 jsme se sešli za školou Václav na školním hřišti. Počasí nám přálo. Společně s dětmi a s rodiči ze školy a školky Václav jsme vyrazili směrem k hřišti Baník. Na cestu jsme si posvítili barevnými lampióny a lucerničkami. Přidali se k nám i někteří kamarádi ze sídliště. Martin na bílém koni se objevil v plné zbroji a slíbil, že brzy pošle i sníh. Svůj slib dodržel a z prvních vloček jsme se mohli těšit už za dva dny. 

Mgr. Jitka Valentová

                                                                                             

 
Přichází listopad - DUŠIČKY PDF Tisk Email

Zdroj GooglePoslední večer v říjnu se v mnoha zemích světa nese ve znamení svátku Halloween. Tento svátek má kořeny v prastaré tradici dávných Keltů. Podle keltské víry byl tuto noc předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce.

Hned na začátku listopadu prožíváme dva důležité dny, kterým se lidově říká Dušičky. Památka se slaví od 10. století v zemích s křesťanskou tradicí. Je zvykem, během tohoto dne či období, že lidé navštíví hřbitov a rodinný hrob, rozsvítit na něm svíčku, položí živé květiny a věnec.

Víš, co v těchto dnech slavíme nebo si připomínáme?

Celý článek...
 
Kombinovaná výuka (KV) PDF Tisk Email

a jak to všechno začalo

logo_eu_projekt

Před osmi lety si digitální výuka začala hledat cestu do mnoha českých škol, a tak jsem se rozhodla, že napíšu grantový projekt „Kombinovaná výuka jako efektivní forma vzdělávání na základní škole". Za svou finanční vedoucí projektu jsem si zvolila pí. Bc. Vandu Urbanczykovou, která se starala o výběr firem, finanční záležitosti projektu a administrativu.

Projekt KV cíleně reagoval na problém zvyšování kvality ve vzdělávání na základní škole s důrazem na plnění dovedností, které garantují uplatnitelnost na trhu práce. Jednalo se o velmi efektivní a kreativní formu vzdělávání, zaměřenou především na žáka, která vnášela do výuky dětí informační technologie.

Celý článek...
 
Týden programování (15. 10.- 23. 10.) PDF Tisk Email
logo_bobrMilé děti, zapojte se do celoevropského týdne programování s Bobříkem.
Na stránkách http://www.ibobr.cz/ je otevřen volně dostupný test složený výhradně z programovacích a algoritmických úloh. Test bude obsahovat jak velmi lehké, tak velmi těžké otázky. Soutěžit může kdokoliv v libovolnou dobu po celý týden.
Těšíme se na vaši účast!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist