ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
O mimořádných situacích na škole PDF Tisk Email

OSMS_17I letos se mohli naši žáci informovat ve škole o mimořádných událostech či situacích. Ve středu 25. 10. 2017 se konal v areálu školy projektový den pod názvem „Ochrana školáka za mimořádných situací“.
Žáci naší ZŠ se opět teoreticky seznamovali s fungováním celého integrovaného záchranného systému. 

Zdravotnice předávaly našim dětem základy první pomoci. Hasiči a policisté se snažili svými barvitými zážitky z vlastní praxe připravit zúčastněné teoreticky či prakticky na možná nebezpečí živelních pohrom či jakékoli jiné mimořádné události.

Celý článek...
 
Přespolák - 25. 10. 2017 PDF Tisk Email

běh_2017Dne 25. 10. 2017 se od 14 hodin na ZŠ Rychvald pořádal nultý ročník přespolního běhu. Tohoto netradičního běhu se účastnili žáci naší školy z 6. - 9. tříd jako první průkopníci. Počasí tomuto závodu moc nepřálo. Závodníci, rozděleni do několika kategorií, se utkali na trati dlouhé 800 m a 1600 m. Nejpočetnější účastí se stala kategorie starších chlapců, kde první příčku obsadil Filip Macháček s nejlepším časem letošního ročníku 9´13,73´´.

Celý článek...
 
105. narozeniny PDF Tisk Email

DOD_16V říjnu letošního roku oslavila ZŠ Rychvald – Václav 105 let od svého otevření. K tomuto výročí proběhl ve čtvrtek 19. října 2017 Den otevřených dveří.

Hosté měli možnost si prohlédnout celou školu a listováním v dobových kronikách si zavzpomínat na svá školní léta. Na půdě školy se vrátili v čase. Mladší i starší návštěvníci si ve školním muzeu připomínali svá dětství. Prohlídku mohli ukončit malým občerstvením. Žáci 3. C připravili chlebíčky a jednohubky, Pekárna Rychvald věnovala hostům koláčky ke kávě.

Děkujeme všem za jejich návštěvu a těšíme se příště na shledanou!

Pedagogičtí pracovníci ZŠ Rychvald - Václav

 
Akce "Čteme spolu" PDF Tisk Email

cteniDne 18. 10. 2017 měly deváté ročníky příležitost vyzkoušet si roli učitele.

Škola se v letošním roce zapojila do kampaně Celé Česko čte dětem. Rozhodli jsme se tedy uspořádat akci, kde žáci 9. tříd předčítali pohádku žákům 1. tříd. Nešlo jen o čisté předčítání. Deváťáci pohádku zdramatizovali, povídali si, charakterizovali hlavní hrdiny a nechybělo ani kreslení. Taktéž prvňáčci se pochlubili starším žákům svými oblíbenými knížkami. 

Celý článek...
 
Třeťáci poznávají své město PDF Tisk Email

mr_17Plni obecných informací, které jsme získali nejen z učebnic, ale také z počítačů a knížek, jsme se 17. října vydali do terénu. Po obhlídce některých dominant města jsme se byli podívat na městském úřadě. 

Celý článek...
 
Tak dneska by to šlo - Drakiáda 17. 10. PDF Tisk Email

drak_17Takovouto hlášku si s klidem mohli říkat všichni, kdo doufali, že na druhý pokus se letošní Drakiáda vydaří. A taky že jo! 17. října bylo krásně slunečno i poměrně větrno.

Z přihlášených 93 draků ZŠ se sice zúčastnilo pouze 54, zato to dohnaly děti z MŠ. Těch přišlo spolu s přespolními účastníky 46. Dohromady létalo nad školním hřištěm 100 draků!

Každý ze soutěžících se hned na startu posilnil drobnou sladkostí. 

Celý článek...
 
Dopravní hřiště - 16. 10. a 17. 10. PDF Tisk Email

doprava_17Žáci pátých ročníků absolvovali ve dnech 16. a 17. října výuku na dopravním hřišti v Bohumíně. Zopakovali si své teoretické znalosti i praktické dovednosti. Foto zde

za 5. ročníky Mgr. Kaděrová

 
10. ročník ŠFL (1. kolo) - 14.10.2017 PDF Tisk Email

florbalV sobotu 14. 10. 2017 se rozběhl v tělocvičně ZŠ Rychvald již 10. ročník Školní florbalové ligy. Prvního kola se zúčastnilo 14 chlapců z 5 družstev. Do soutěže se přihlásilo šest třídních kolektivů 6. – 9. ročníků, které se utkají v šestivíkendových dnech základní části soutěže tříkolovým systémem „každý s každým". Po základních bojích postoupí do semifinále první čtyři družstva. Pro semifinalisty jsou připraveny věcné i sladké ceny a diplomy. Vítězné družstvo obdrží putovní pohár, na který budou vyryta jména hráčů. Ze základní části soutěže vzejdou také nejlepší tři střelci gólů, kterým rovněž budou předány pěkné ceny.

Celý článek...
 
Kdo porazí ředitele? PDF Tisk Email

tenis_2017Doslova takové lákadlo bylo přichystáno pro naše žáky v rámci školního kola stolního tenisu. V úterý 10. října 2017 odpoledne se za ping-pongový stůl postavilo panu řediteli 12 soupeřů. Pouze Filipu Macháčkovi z 9. A se podařilo pana ředitele porazit. Ovšem všichni, kteří našli odvahu a chuť změřit síly, byli na konci panem ředitelem pochváleni a odměněni nějakou sladkostí.

Celý článek...
 
Den v Archeoparku PDF Tisk Email

ArcheoparkDne 6. října 2017 se žáci 4. ročníků ZŠ Rychvald vydali na vlastivědný výlet do Chotěbuze, kde se na chvíli ocitli v době dávno minulé. Prohlédli si pravěké hradisko, které osídlovaly kmeny Slovanů, a seznamovali se s tehdejším životem lidí na našem území. Obdivovali malinké stavby, řemeslné nástroje i důmyslné zbraně. Ve vnitřní expozici Archeoparku si prohlédli jednotlivé výrobky užívané v té době a informace zaznamenávali do pracovních listů.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist