ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Škola v přírodě 2017 PDF Tisk Email
ŠvP_2017
Celý článek...
 
66. ročník Matematické olympiády PDF Tisk Email

m_o_z_84. dubna 2017 proběhlo v Karviné, na Krajském středisku volného času JUVENTUS, okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z6 - Z8. Školu reprezentoval RICHARD NADKANSKÝžák 8. A třídy. Ze tří náročných matematických úloh vypočítal dobře dva příklady. Nyní čekáme na výsledky a umístění Richarda v tak významné předmětové soutěži. DĚKUJEME za ÚČAST a GRATULUJEME!

 
APRÍL - nenechte se napálit! PDF Tisk Email

aprilPrvní duben je výjimečným dnem, kdy je povoleno dělat věci, které se normálně nedělají! Předháníme se v tom, kdo si na druhé vymyslí nejlepší žertík. Tomu, kdo se zapomene podívat do kalendáře a nechá se napálit, pak říkáme: „Apríl".

Celý článek...
 
Soutěž Moje kniha s výstavkou prací PDF Tisk Email

Již před jarními prázdninami dostaly děti 2. – 4. ročníku ZŠ Rychvald - Václav zajímavý úkol. Vytvořit svou vlastní knihu. Námět byl libovolný. Od 20. března pak vystavili své práce ve vestibulu školy.

Zájem spolužáků, prohlédnout si všechna díla, byl obrovský. Neustále listovali, prohlíželi a porovnávali jednotlivé výtvory. Vybrat tu nejlepší knihu bylo opravdu obtížné. Všichni autoři byli nakonec oceněni drobnými dárky.

Celý článek...
 
Den otevřených dveří na ZŠ Václav PDF Tisk Email

Ve čtvrtek 23. 3. 2017 proběhl Den otevřených dveří na ZŠ Václav. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si všechny prostory budovy školy od sklepa až po půdu.

Žáci 3. a 4. ročníku pro ně připravili i malé pohoštění v podobě chlebíčků a jednohubek. Mnozí z hostů pak nad kávou vzpomínali na svá mladá léta a s nostalgií listovali v kronikách. Odcházeli spokojení a usměvaví.

Všem děkujeme za návštěvu.

Celý článek...
 
Matematický KLOKAN - 2. stupeň PDF Tisk Email

klokan

22. 3. 2017 proběhla na škole mezinárodní matematická soutěž KLOKAN. 

Soutěž vznikla v sedmdesátých letech v Austrálii, odkud se postupně rozšířila na další kontinenty. Dnes se již této soutěže účastní soutěžící ze 30 zemí našeho kontinentu. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. Zdroj zde

Celý článek...
 
Kdy přesně začíná astronomické jaro? PDF Tisk Email

jaro_12První jarní den 2017 připadne na 20. března. Je dnem jarní rovnodennosti, kdy Slunce stane přesně nad rovníkem. Jako zajímavost lze uvést fakt, že první jarní den slavili už například Keltové, Řekové, Římané, Germáni, Sumerové a Babyloňané.

Klimatologické jaro ale každý rok začíná už 1. 3. a končí 31. 3. Příroda se začíná probouzet ze zimního spánku. Na stromech se objevují pupeny, rostliny začínají klíčit a růst. Ptáci se vracejí z teplých krajin a příchod jara věští i první kvetoucí sněženky. Místo sněhu obvykle z nebe na naše hlavy padá déšť a teploty letí nahoru.

Celý článek...
 
Březen - měsíc knihy a čtenářů PDF Tisk Email

knihaMěsíc březen je už více jak 60 let spojován s Měsícem knihy. Pojďme si připomenout,  jak tomu bylo dříve.

Historie Měsíce knihy se začala psát v roce 1955, kdy Měsíc březen byl vyhlášen za „Měsíc knihy". V roce 1989 přišla "sametová" revoluce a s ní i mnoho změn. S nástupem vizuálních a elektronických médií přišla tištěná kniha o výsadní postavení, což se projevilo mimo jiné i v přejmenování Měsíce knihy na Měsíc knihy a internetu. Obava, že internet vytlačí knihu a definitivně se usadí na trůnu, není opodstatněná.

Celý článek...
 
Masopust, fašank nebo ostatky PDF Tisk Email

masopust

Znáte termín masopustního úterý v roce 2017?

Kdy se vlastně slaví masopust, kterému se na Moravě říká fašank nebo ostatky?

Masopust  je třídenní lidový svátek, který ve své podstatě sice nemá nic společného s liturgií, ale přesto je podřízen běhu církevního kalendáře. Slavil se ve dnech předcházejících Popeleční středě, kterou začíná 40denní půst před Velikonocemi. Protože datum Velikonoc je pohyblivé, je pohyblivým svátkem i masopust.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist