ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Jak si výhodně pořídit produkty MS PDF Tisk Email

zdroj Google

Společnost Microsoft nabízí pro žáky a studenty v České republice, v rámci vybraných akademických multilicenčních programů, licence produktů Microsoft pro domácí užívání a přípravu na výuku za velmi výhodných podmínek. Mohou to být  netrvalé - pronájem nebo trvalé licence, které v žádném případě neztrácejí svou platnost po ukončení studia na ZŠ a žák je může k domácím, nekomerčním účelům používat i nadále tak dlouho, jak bude potřebovat. Ke každé zakoupené licenci žák získá originální instalační médium daného produktu s vlasním aktivačním klíčem. Jak si tedy může žák výhodně pořídit produkty Microsoft? Více zde!

Celý článek...
 
50 let od Gagarinova letu PDF Tisk Email

zdroj GoogleJurij Gagarin jako první člověk v dějinách vzlétl v kosmické lodi Vostok 1 do vesmíru a zahájil novou éru lidských dějin. Vostok 1 odstartoval 12. dubna 1961 z kazašského kosmodromu Bajkonur v 09:07 hod. Loď obkroužila Zemi jen jednou a v 10:55 hodin kosmonaut přistál u vesnice Smelovka v Saratovské oblasti. Gagarin, který do vesmíru vyrazil jako neznámý sovětský nadporučík, se na Zemi vrátil jako světová celebrita.

Celý článek...
 
Matematická olympiáda 2011, 6.4.2011 PDF Tisk Email

zdroj GoogleMatematická olympiáda patří k významným soutěžím. Byla první předmětovou olympiádou, která u nás vznikla a stala se vzorem ostatním olympiádám - biologické, fyzikální, chemické, zeměpisné. Je organizována v 9 kategoriích. Pro žáky základních škol a nižších tříd víceletých gymnázií jsou určeny kategorie Z6, Z7, Z8, Z9. Účastníci soutěže řešili nejprve úlohy domácího - školního kola, pak pokračují v okresním kole, kde řeší 3 úlohy.

Celý článek...
 
Aprílova škola - soutěž o CD do 10.dubna PDF Tisk Email

Zdroj GoogleJsou knížky, které si čtenáři tak moc oblíbí, že se znovu a znovu vydávají. K takovým patří Aprílová škola Jiřího Žáčka. První vydání Aprílové školy vyšlo v roce 1978, tedy před více než třiceti lety. Sbírka Aprílová škola je nyní v bonusu doplněna obdobně žertovnými básněmi z další Žáčkovy poetické knihy Bajky a nebajky. Teď navíc tahle knížka získala zvukovou podobu.  (Více zde!) Na soutěžní otázky můžete odpovídat od 04. 04. 2011 do 10. 04. 2011. Nápovědu najdete v Alíkovinách (www.alik.cz) v článku CD Aprílová škola aneb když kniha sama mluví. Dvacet z vás, kteří budete znát správné odpovědi na soutěžní otázky a budete mít štěstí při losování, čeká CD Aprílová škola s básničkami Jiřího Žáčka. (AB)

 

 
„Dvě tváře dobrovolnictví“- fotografická soutěž PDF Tisk Email

Soutěž o foťák a jízdenku pro dva do Evropy

zdroj GoogleNárodní informační centrum pro mládež (NICM) pořádá, k příležitosti  Evropského dne informací, pro mládež fotografickou soutěž „Dvě tváře dobrovolnictví“. „Dobrovolnictví je činnost ve prospěch druhých bez nároku na finanční odměnu.“… My ale nechceme pouhou definici. Zajímá nás, jak to vidíte vy. Fotografie v tiskové kvalitě posílejte na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ve formátu JPEG, max. velikost 10 MB, nejpozději do půlnoci 4. 4. 2011. Do mailu uveďte jméno, věk, kontakt a název fotografie. Vítězové soutěže budou vyhlášeni 14. 4. 2011 v rámci oslav Evropského dne informací pro mládež v NICM. Více zde: http://remix.nicm.cz/soutez-o-fotak-a-jizdenku-pro-dva-do-evropy/

 
Stáhni si interaktivní učebnici PDF Tisk Email

zdroj: www.fraus.cz

Soutěže se mohou zúčastnit všichni žáci základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií. Podmínkou účasti v soutěži je registrace ke škole, kterou žák navštěvuje. Tuto registraci je nutné provést na stránkách www.flexilearn.cz. Po registraci si každý žák může stáhnout jednu interaktivní učebnici zdarma. (Viz. související odkaz - Žákům se uleví)
Z registrovaných žáků bude začátkem června vylosováno 100 výherců, z nichž prvních 10 obdrží školní netbook HP Mini 100e Fraus Edition.

Celý článek...
 
Začíná JARO PDF Tisk Email

jaro_11První jarní den je za námi (21.3.; více zde) a jaro se hlásí o slovo. To, na co čekala většina milovníků přírody, právě začíná.

K jaru neodmyslitelně patří sněženky. Snad každý je má na zahradě. Sněženky často doprovází i bledule. Jejich krása si nezadá z žádným jiným druhem. Jsou krásné totiž svojí jednoduchostí. K jaru neodmyslitelně patří nadšený zpěv ptáků, který se rozléhá široko do okolí. Velká část druhů se vrací z teplých krajin. Jaro zkrátka nastává. Všichni, co máte rádi přírodu, vyražte ven. Na jaře je venku tak krásně:). Je velká škoda nevidět, jak se vše probouzí k životu. (AB)

 
Matematický klokan 2011 PDF Tisk Email

Zdroj www.matematickyklokan.netV pondělí 21. 3. 2011 proběhla mezinárodní matematická soutěž Klokan 2011Soutěžící byli podle věku rozděleni do tři kategorií: Klokánek (4. - 5. třída), Benjamín (6. - 7. třída), Kadet (8. - 9. třída). Žáci řeší 24 testových úloh, přičemž vybírají jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti. Za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Na řešení je vymezeno 60 minut čistého času.  Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku 24 bodů, takže lze tedy získat maximálně 120 bodů.

Celý článek...
 
AMOS Sympaťák 2012 PDF Tisk Email

zdroj GoogleAnketu o nejoblíbenějšího učitele České republiky vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino a Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími. 

Můžete hlasovat i vy: AMOS Sympaťák 2012 
Hlasováni na nejoblíbenější dětskou knížku PDF Tisk Email

zdroj GoogleOd úterý 15. března bude možné hlasovat on-line na nejoblíbenější dětskou knížku. Za každou přečtenou knihu dostanou děti virtuální finanční obnos 50 Kč, který následně pošlou vybrané dobročinné organizaci. Žák se musí zaregistrovat na webu www.ctenipomaha.cz, přečte některou z doporučených knih a když úspěšně projde krátkým testem potvrzujícím znalost dané knihy, získá kredit 50 korun. Kredit pak věnuje na některou z nabídnutých charitativních akcí, které budou adresné a konkrétní Seznam knih nominovaný odbornou porotou pro hlasování o nejlepší knihu pro děti a mládež naleznete ZDE.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist