ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
K vánocům patří jmelí PDF Tisk Email
zdroj Googlezdroj GoogleVětvička jmelí by neměla chybět o Vánocích v žádné domácnosti. Čím více je na větvičce bílých bobulek, tím větší štěstí vás má čekat v novém roce. Tato stálezelená rostlina je odpradávna obestřena jakýmsi tajemnem a mnoha legendami.
Celý článek...
 
Čtenářská gramotnost českých dětí PDF Tisk Email

zdroj Google - upravenoČtenářské dovednosti českých žáků jsou podprůměrné a alarmující. Vyplynulo to z výsledků mezinárodního výzkumu PISA, jehož výsledky byly zveřejněny na tiskové konferenci v Praze 7. prosince 2010. „Zarážející je, že se české děti v oblasti čtenářské gramotnosti oproti roku 2000 zhoršily. Naopak ke zlepšení došlo například u polských nebo maďarských dětí,“ zdůraznila národní koordinátorka výzkumu PISA 2009 Jana Palečková. Z výsledků výzkumu PISA pro nás vyplývá, že české školy potřebují novou koncepční metodickou podporu.

Celý článek...
 
Proč se konají třídní schůzky? PDF Tisk Email
Google, upravenoŠkola pořádá několikrát do roka rodičovskou schůzku, aby byli rodiče informovaní nejen o prospěchu svých dětí, jejich problémech, s nimiž se ve škole potýkají, vyznamenáních či dovednostech, ale také o nejbližších plánech školy.
Třídní učitel(ka) hovoří k rodičům ve třídě nejdříve všeobecně: o třídě celkově, jejích školních aktivitách a potřebách do budoucna. Poté se zaměří individuálně na rodiče konkrétních dětí (obvykle tak, aby nikdo neslyšel) a sděluje jim výsledky jejich potomka, to, jak pracuje v hodinách, s čím má problém a doporučuje možná řešení.
Celý článek...
 
Setkání sponzorů v ZOO Ostrava PDF Tisk Email
Zoo, zdroj: www stránky Zoo Ostrava
Dne 21. 10. 2010 jsme se s Denisou Bajtkovou a s paní učitelkou Palarčíkovou vydaly na setkání sponzorů do ZOO Ostrava. Tam nás uvítali průvodci, kteří si nás rozdělili na dvě skupiny. Po cestě jsme viděli pandu červenou, které přivezli samečka až z Finska. Na programu byla nejprve prohlídka stodoly (nová expozice  hlavně pro děti). Tam jsme mohli vidět morčata, králíky, kravičky, kozy a prasátka nejrůznějších druhů a plemen. Poté jsme se šli podívat k novému pavilonu „Čitván“  pro medvědy. Před tímto pavilonem mají výběh vydry malé. Celý výběh pro medvědy ušaté je les hektar velký. Podívali jsme se na medvědy, jak si pochutnávají na jablkách a tváří se spokojeně ve svém „skoro“ přirozeném prostředí.
Celý článek...
 
Jak si vybrat střední školu? PDF Tisk Email

skolaTato otázka trápí většinu žáků 9. ročníků. Má-li vaše dítě jasný a vyhraněný zájem, je pro něj výběr správné školy ulehčený.
V opačném případě, pokud chce žák dál studovat, nezkazíte nic volbou gymnázia. Studentovi gymnázia se otevírají všechna možná další pomaturitní studia a přitom dnes po absolvování gymnázia najde i přímé uplatnění. Gymnázium naučí minimálně 2 světové jazyky, práci s počítačem, a poskytne minimální rozhled v dalších včeobecně vzdělávacích oblastech.

Celý článek...
 
Soutěž LES PDF Tisk Email

zdroj Gogle - upravenoSoutěž LES probíhá od 15. 10. 2010 do 15. 4. 2011. Soutěžní fotografie zasílejte na e-adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Počet fotografií od jednoho autora maximálně 5, uveďte své jméno a třídu. Dvacet nejlepších odměníme. Přejeme příjemný lov krásných záběrů lesa a těšíme se na vaše fotografie.
Soubor ke stažení zde! 

Mgr. Anna Palarčíková, 14.10.2010

 
Návštěva 9.A,B v České televizi Ostrava PDF Tisk Email

ČT OstravaÚterní ráno s datem 12. října nepatřilo k nejvlídnějším. Probouzet se do mrazu a husté mlhy však tentokrát mělo o jeden dobrý důvod navíc: ostravské studio České televize umožnilo našim deváťákům a jejich pedagogickému dohledu vstup do míst, kde vznikají pořady, které i Vy jistě dobře znáte – namátkou zpravodajské pořady Report a Týden v regionech, Dobré ráno s Českou televizí, dopolední vysílání Sama doma, hitparádu Medúza nebo třeba pátrací relaci Na stopě.

Celý článek...
 
Nakladatelství Fraus získalo zlatou medaili PDF Tisk Email

logo_eu_moodle

chemie/zdroj www.fraus.czZlatou medaili v kategorii učebnic pro základní a střední školy získala na 62. ročníku mezinárodního knižního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem učebnice Chemie pro 8. ročník základních škol. Rozsáhlou část svého hodnocení věnovala porota interaktivní verzi Chemie, která je podle ní v propojení s knižní verzí jako jakási kompaktní učební pomůcka o stupeň výše než ostatní tištěné učebnice. Porotci mají dále za to, že interaktivní učebnice žákům nabízí další nástroj k lepšímu pochopení učiva. V učebnici je rovněž přehledně vyřešeno prolínání látky, značení a propojení na další vyučovací předměty.
Celý článek...
 
Draci na Václavu PDF Tisk Email

Draci na VáclavuBylo – nebylo. První podzimní den byl krásný a slunečný, a tak se draci slétávali na školní hřiště ze všech stran. Princezny nebyly vůbec smutné, protože  princů přišlo tolik, že pohádka nemohla dopadnout jinak než dobře. Poté, co se všichni utkali s draky v přímých soubojích a byli vyhlášeni nejlepší letci, se průvod odebral na slavnostní královskou hostinu. Podávaly se vybrané lahůdky jako opečený párek s chlebem a horčicí, stoly se prohýbaly a limonáda tekla proudem. A kdo tomu nevěří, ať se přijde příští rok přesvědčit na vlastní oči! (Foto k nahlédnutí zde!)

Jitka Valentová

 
Celostátní výtvarná soutěž PDF Tisk Email

zdroj GoogleMŠMT vyhlásilo v září 2010 soutěž, která je celostátní výtvarnou soutěží na téma: "Přemyslovna sv. Anežka Česká a její doba". Cílem soutěže je seznámení dětí s bohatstvím české kulturní tradice. Zadání výtvarné soutěže má za úkol proniknout ke smyslu a významu života Anežky Přemyslovny, která ve své době ovlivnila mnohé oblasti života. Informace a propozice k soutěži najdete zde!
Těšíme se na vaše výtvarné práce a pro všechny "ajťáky" mám dobrou zprávu: můžete kreslit obrázky i v počítačové grafice.

Anna Boumová

 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist