ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Vyhlazení Lidic (červen 1942) PDF Tisk Email
http://www.lidice-memorial.cz/

Po úspěšném atentátu československých parašutistů na Reinharda Heydricha v roce 1942 byla obec Lidice ve Středních Čechách v důsledku heydrichiády vypálena a dokonale srovnána se zemí a veškeré místní obyvatelstvo vyvražděno nebo odsunuto do koncentračních táborů.

Lidice se staly celosvětovým symbolem obětí válečných zločinů. Posláním Památníku Lidice je péče o trvalé uchování vzpomínky na vyhlazení obce a utrpení jejích občanů, kteří se 10. června 1942 stali obětí fašistického násilí.

Celý článek...
 
Školní výlet 6. A,B PDF Tisk Email

bav_klub - zdroj GoogleV úterý 7. června se třídy 6. ročníku vydaly na školní výlet, který organizoval BAV Klub Příbor. Vše začalo návštěvou hradu Hukvaldy, která zahrnovala procházku oborou, kde jsme v družstvech plnili různé soutěžní úkoly. Následovala prohlídka samotného hradu s kaplí, kde naše děvčata pod vedením paní učitelky Hrochové zazpívaly krásné písně. Vyslechli jsme si také zajímavou historii hradu a přilehlého okolí. Odpoledne jsme se přemístili do areálu BAV Klubu v Příboře. Byl pro nás přichystán bohatý program: opékání párků, zmrzlinové poháry, bubnování, hry a divadlo. Po vyhodnocení celého dne nás čekala cesta domů. Dorazili jsme plni zážitků, na které budeme rádi vzpomínat. Foto zde!

Mgr. Martina Czerneková

 
Proč si připomínáme 27. červen? PDF Tisk Email
zdroj http://alik.idnes.cz/fotoPřenesme se společně do roku 1950. Prezidentem Československé republiky je Klement Gottwald a v naší zemi už dva roky vládnou komunisté. Začíná éra takzvaných politických procesů – tedy souzení lidí, kteří jsou nepohodlní komunistickému režimu. Ve dnech 31. května – 8. června 1950 jeden takový probíhal v Praze. Prostřednictvím rozhlasu ho sledovala celá republika. Byl to proces s takzvanou záškodnickou skupinou doktorky Milady Horákové, pracovně nazvanou Direktorium.
Kromě Milady Horákové, která byla popravena jako poslední ze 4 odsouzených, 27. června 1950 , o které jste asi všichni slyšeli, sedělo na lavici dalších 12 obžalovaných – Jan Buchal, Vojtěch Dundr, Jiří Hejda, Bedřich Hostička, Záviš Kalandra, Antonie Kleinerová, Jiří Křížek, Josef Nestával, Oldřich Pecl, František Přeučil, Zdeněk Peška a Františka Zemínová. Všichni byli souzeni za údajnou činnost proti republice.
Celý článek...
 
Celé Česko čte dětem PDF Tisk Email
zdroj http://www.celeceskoctedetem.cz/
Projekt Celé Česko čte dětem vznikl proto, aby si společnost uvědomila, jak ohromný význam má pravidelné čtení dítěti pro jeho emocionální vývoj a pro formování návyku číst si v dospělosti. Vědci a praktikové shodně tvrdí, že pravidelné hlasité předčítání učí dítě jazyku a myšlení, rozvíjí jeho paměť a obrazotvornost, obohacuje ho o vědomosti a vzorce morálního chování, posiluje jeho sebevědomí. Právě proto je společné čtení vítanou formou moudrého kontaktu s dítětem a vynikající výchovnou metodou.
Celý článek...
 
Zlatá tretra slaví 50 let PDF Tisk Email

zdroj Google/upravenoZlatá tretra je každoroční atletický mítink, který se již od roku 1961 koná na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Letos Zlatá tretra bude mít jedno z nejlepších obsazení v historii. Vyjímečný jamajský sprinter Usainu Bolt přijede do Ostravy popáté a sprint si 31. května 2011 zopakuje po dvou letech. Na atletickém mítinku bude rovněž startovat světový rekordman na 800 metrů Keňan David Rudisha, který se ve Vítkovicích představí v netradičním běhu na 1000 metrů.

Celý článek...
 
Projekt "OŠMS" - 27.5.2011 PDF Tisk Email

zdroj Google - upravenoStejně jako loni na podzim i letos jsou naši žáci školeni a připravováni ve vzdělávací oblasti Ochrana člověka za mimořádných situací. Projektový den pod názvem „Ochrana školáka za mimořádných situací" = "OŠMS" proběhl v pátek 27. května 2011 v areálu školy. Cílem této neobvyklé výuky bylo přiblížit dětem práci celého integrovaného záchranného systému, připravit je prakticky na možné nebezpečí, které může v běžném životě nastat. Zdravotnice předaly dětem informace a základy první pomoci a vojáci upozornili žáky na možné nebezpečí, které může nastat: zemětřesení, záplavy, lavinové nebezpečí, požáry, poranění elektickým proudem, chemické ohrožení atd. 

Celý článek...
 
Atletický čtyřboj OK - 20.5.2011 PDF Tisk Email

atlet_11Hned po návratu z městského kola  v atletickém 4-boji, které se konalo 16. května v Dolní Lutyni, čekalo mladší hochy 20. května okresní kolo v atletickém 4-boji v Havířově. Chlapce na závody doprovázel učitel tělocviku Mgr. David Pokluda. Více, o soutěžích a jak vše probíhalo v jednotlivých kategoriích, najdete v článku zde

V okresním kole atletického čtřboje v Havířově  svou zlatou medaili mladší hoši obhájili. BLAHOPŘEJEME!

Celý článek...
 
Škola v přírodě, 3. - 13. 5. , Malenovice PDF Tisk Email

svp_malNaše škola se zapojila do projektu, který vyhlásil Státní fond životního prostředí ČR  - Program podpory ozdravných pobytů dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší. Náš projekt byl schválen a 3. května odjíždí 100 žáků ZŠ Rychvald do hotelu Petr Bezruč v Malenovicích. Projekt jsme nazvali „Za zdravím a poznáním pod nejvyšší horu Beskyd" a cílem je:  podpořit zdravý způsob života žáků a posílení jejich ekologického vědomí.

ŠVP - den po dni / foto 

Celý článek...
 
OK Poháru rozhlasu - 9. 5. 2011 PDF Tisk Email
rozhlas_11V ponděli 9.5.2011 soutěžili nejlepší sportovci základních škol ve sportovním areálu v Havířově v atletických disciplínách tradičního Poháru rozhlasu.
Naší školu reprezentovali mladší hoši - vítězové městského kola, které se konalo v Rychvaldě. Doprovázel je p. učitel Mgr. David Pokluda. Jak vše probíhalo v městském a okresním kole najdete zde -  viz. článek.
Ti, co přijeli na závody vytvořili u jednotlivých disciplín vynikající atmosféru, aby žáci podali nejlepší výkon. Zajímavé výkony předvedli všichni sportovci školy. 
Celý článek...
 
Projekt Dětský čin roku 2011 PDF Tisk Email
Zdoj Google - upraveno
DĚTI MOHOU POSÍLAT SVÉ PŘÍBĚHY O DOBRÝCH SKUTCÍCH A STÁT SE VÍTĚZI PROJEKTU DČR 2011
Projekt Dětský čin roku startuje svůj sedmý ročník. I v letošním roce bude podporovat konání dobra mezi školáky a nabádat je k šíření zajímavých příběhů. Nadační fond již tradičně získal záštitu významných státních institucí a podporu známých osobností. Děti mohou své příběhy sepsat a zaslat poštou či prostřednictvím internetových stránek www.detskycinroku.cz do konce  zaří (25.9.2011).
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist