ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Míříme k moderní maturitě 21. století PDF Tisk Email

Zdroj http://www.msmt.cz

K moderní maturitě 21. století chce ministerstvo školství dospět zavedením srovnávacích zkoušek v 5. a 9. třídách na základních školách. Testování by probíhalo elektronicky, a tento způsob by se překlopil i do maturitního testování.
Srovnávací zkoušky pro 5. a 9. třídy by měly měřit a sjednotit uzlové body základního vzdělávání, přičemž by se testovala matematika, český a cizí jazyk. Vyplynulo to z vyjádření ministra školství, mládeže a tělovýchovy Josefa Dobeše 11. července 2011.
Celý článek...
 
Školní časopis PDF Tisk Email

ZrcadloV letošním školním roce pracovali naši žáci 7. ročníku ve volitelném předmětu Školní časopis na tvorbě měsíčníku Zrcadlo. Zpracovávali různé ankety a rozhovory, jak s žáky, tak i se zaměstnanci školy. Psali o kulturním či sportovním dění ve škole. Vkládali různé vtipy, básně a dokonce i vlastní tvorbu či komiks. Sami můžete posoudit, zda se jim celoroční tvorba podařila (klikněte zde).

 
Mistr Jan Hus PDF Tisk Email
zdroj GoogleMistr Jan Hus byl významný teolog, kazatel a středověký církevní reformátor, jehož učení dalo vzniknout husitskému hnutí a započalo reformu tehdejší církve. 6. července 1415 byl upálen v Kostnici. Toto datum je českým státním svátkem.
Co ale doopravdy o Janu Husovi víme? A může ještě Hus, typicky středověký člověk a myslitel, znamenat něco pro lidi 21. století? Podobnou otázku už položil Karel Čapek:
"Snadno hlásáme: jsme národ Husův. Ale jsi ty, člověče, ty sám a osobně, člověk Husův? Víš o něm vůbec něco a zavazuje Tě jeho věrnost poznané pravdě?"
Celý článek...
 
Příchod slovanských věrozvěstů PDF Tisk Email
zdroj GoogleČesko si v úterý 5. července připomíná příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Jejich křesťanská mise položila ve druhé polovině 9. století na Moravě základy ke vzniku českého státu. Dávná tradice a úcta k těmto mezinárodně uznávaným učencům přispěla k tomu, že 5. červenec „Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje“, je dnes u nás státním svátkem.
Na tradičním poutním místě Velehradě se pravidelně od roku 2000 koná dvoudenní akce s názvem Dny lidí dobré vůle. Té se každoročně zúčastňují desetitisíce lidí.
Tisíce lidí se dnes vydaly na tradiční cyrilometodějskou pouť na beskydský vrch Radhošť. Poutníci si tam připomněli 80. výročí odhalení sousoší slovanských věrozvěstů.
Celý článek...
 
Kombinovaná výuka na ZŠ Rychvald PDF Tisk Email

Tři roky realizace projektu uběhly jako voda

obrazek PC - zdroj GoogleKombinovaná výuka (KV) je kombinace tradičních metod výuky s moderními technologiemi.
Vstupní bránou a zároveň stěžejní klíčovou aktivitou celého grantového projektu je vzdělávací portál MOODLE. Je určen pro výuku ve škole, pro domácí přípravu a také pro komunikaci mezi žákem, učitelem a rodiči.
V KV se snažíme o to, aby děti přestaly vnímat počítač jen jako „dobrou hračku“ připojenou k internetu, ale jako efektivní učební pomůcku! V KV obohacujeme vyučovací hodiny o nové multimediální, interaktivní prvky a i-učebnice, programovací nástroje, SCIO testy a kurzy s lektorem, pracovní listy a další vzdělávací materiály. Učíme žáky třídit a vybírat nabízené informace tak, aby je dokázali samostatně používat.

Celý článek...
 
Slunovrat nabídne nejkratší stíny v roce PDF Tisk Email
zdroj GoogleV úterý 21. června v 19 hodin a 16 minut nastane letní slunovrat a začne astronomické léto. Prozradíme vám nejen co tohle slůvko znamená, ale také co můžete snadno pozorovat. Letní slunovrat má několik pozorovatelných projevů. Zejména v den slunovratu v poledne je Slunce nejvýš nad hlavou, svislé předměty (stromy, sloupy) vrhají nejkratší stín. A jaký je vztah slunovratu a léta? V den, kdy je Slunce nejvýš nad obzorem a je nejdelší den, dopadá na zemský povrch nejvíce slunečního tepla. Mohli bychom se domnívat, že v tuto dobu bude nejtepleji a že to bude prostředek léta. Ale tak to není.
Celý článek...
 
Školský zákon ruší výstupní hodnocení PDF Tisk Email
KH_rusiPředloha školského zákona ruší  výstupní hodnocení základních škol na žáky, kteří se hlásí na školy střední. Hodnocení mělo střední školy informovat, jací žáci se k nim hlásí, v čem jsou dobří a co jim naopak nejde. Návod, jak hodnocení napsat, ale učitelé základních škol nikdy nedostali, přestože dávat dětem výstupní hodnocení dostaly základní školy za úkol školským zákonem v roce 2005. Pro učitele to znamenalo hodiny práce a spoustu papírů.
Celý článek...
 
Vyhlazení Lidic (červen 1942) PDF Tisk Email
http://www.lidice-memorial.cz/

Po úspěšném atentátu československých parašutistů na Reinharda Heydricha v roce 1942 byla obec Lidice ve Středních Čechách v důsledku heydrichiády vypálena a dokonale srovnána se zemí a veškeré místní obyvatelstvo vyvražděno nebo odsunuto do koncentračních táborů.

Lidice se staly celosvětovým symbolem obětí válečných zločinů. Posláním Památníku Lidice je péče o trvalé uchování vzpomínky na vyhlazení obce a utrpení jejích občanů, kteří se 10. června 1942 stali obětí fašistického násilí.

Celý článek...
 
Školní výlet 6. A,B PDF Tisk Email

bav_klub - zdroj GoogleV úterý 7. června se třídy 6. ročníku vydaly na školní výlet, který organizoval BAV Klub Příbor. Vše začalo návštěvou hradu Hukvaldy, která zahrnovala procházku oborou, kde jsme v družstvech plnili různé soutěžní úkoly. Následovala prohlídka samotného hradu s kaplí, kde naše děvčata pod vedením paní učitelky Hrochové zazpívaly krásné písně. Vyslechli jsme si také zajímavou historii hradu a přilehlého okolí. Odpoledne jsme se přemístili do areálu BAV Klubu v Příboře. Byl pro nás přichystán bohatý program: opékání párků, zmrzlinové poháry, bubnování, hry a divadlo. Po vyhodnocení celého dne nás čekala cesta domů. Dorazili jsme plni zážitků, na které budeme rádi vzpomínat. Foto zde!

Mgr. Martina Czerneková

 
Proč si připomínáme 27. červen? PDF Tisk Email
zdroj http://alik.idnes.cz/fotoPřenesme se společně do roku 1950. Prezidentem Československé republiky je Klement Gottwald a v naší zemi už dva roky vládnou komunisté. Začíná éra takzvaných politických procesů – tedy souzení lidí, kteří jsou nepohodlní komunistickému režimu. Ve dnech 31. května – 8. června 1950 jeden takový probíhal v Praze. Prostřednictvím rozhlasu ho sledovala celá republika. Byl to proces s takzvanou záškodnickou skupinou doktorky Milady Horákové, pracovně nazvanou Direktorium.
Kromě Milady Horákové, která byla popravena jako poslední ze 4 odsouzených, 27. června 1950 , o které jste asi všichni slyšeli, sedělo na lavici dalších 12 obžalovaných – Jan Buchal, Vojtěch Dundr, Jiří Hejda, Bedřich Hostička, Záviš Kalandra, Antonie Kleinerová, Jiří Křížek, Josef Nestával, Oldřich Pecl, František Přeučil, Zdeněk Peška a Františka Zemínová. Všichni byli souzeni za údajnou činnost proti republice.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist