ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Kombinovaná výuka na ZŠ Rychvald PDF Tisk Email

Tři roky realizace projektu uběhly jako voda

obrazek PC - zdroj GoogleKombinovaná výuka (KV) je kombinace tradičních metod výuky s moderními technologiemi.
Vstupní bránou a zároveň stěžejní klíčovou aktivitou celého grantového projektu je vzdělávací portál MOODLE. Je určen pro výuku ve škole, pro domácí přípravu a také pro komunikaci mezi žákem, učitelem a rodiči.
V KV se snažíme o to, aby děti přestaly vnímat počítač jen jako „dobrou hračku“ připojenou k internetu, ale jako efektivní učební pomůcku! V KV obohacujeme vyučovací hodiny o nové multimediální, interaktivní prvky a i-učebnice, programovací nástroje, SCIO testy a kurzy s lektorem, pracovní listy a další vzdělávací materiály. Učíme žáky třídit a vybírat nabízené informace tak, aby je dokázali samostatně používat.

Celý článek...
 
Slunovrat nabídne nejkratší stíny v roce PDF Tisk Email
zdroj GoogleV úterý 21. června v 19 hodin a 16 minut nastane letní slunovrat a začne astronomické léto. Prozradíme vám nejen co tohle slůvko znamená, ale také co můžete snadno pozorovat. Letní slunovrat má několik pozorovatelných projevů. Zejména v den slunovratu v poledne je Slunce nejvýš nad hlavou, svislé předměty (stromy, sloupy) vrhají nejkratší stín. A jaký je vztah slunovratu a léta? V den, kdy je Slunce nejvýš nad obzorem a je nejdelší den, dopadá na zemský povrch nejvíce slunečního tepla. Mohli bychom se domnívat, že v tuto dobu bude nejtepleji a že to bude prostředek léta. Ale tak to není.
Celý článek...
 
Školský zákon ruší výstupní hodnocení PDF Tisk Email
KH_rusiPředloha školského zákona ruší  výstupní hodnocení základních škol na žáky, kteří se hlásí na školy střední. Hodnocení mělo střední školy informovat, jací žáci se k nim hlásí, v čem jsou dobří a co jim naopak nejde. Návod, jak hodnocení napsat, ale učitelé základních škol nikdy nedostali, přestože dávat dětem výstupní hodnocení dostaly základní školy za úkol školským zákonem v roce 2005. Pro učitele to znamenalo hodiny práce a spoustu papírů.
Celý článek...
 
Vyhlazení Lidic (červen 1942) PDF Tisk Email
http://www.lidice-memorial.cz/

Po úspěšném atentátu československých parašutistů na Reinharda Heydricha v roce 1942 byla obec Lidice ve Středních Čechách v důsledku heydrichiády vypálena a dokonale srovnána se zemí a veškeré místní obyvatelstvo vyvražděno nebo odsunuto do koncentračních táborů.

Lidice se staly celosvětovým symbolem obětí válečných zločinů. Posláním Památníku Lidice je péče o trvalé uchování vzpomínky na vyhlazení obce a utrpení jejích občanů, kteří se 10. června 1942 stali obětí fašistického násilí.

Celý článek...
 
Školní výlet 6. A,B PDF Tisk Email

bav_klub - zdroj GoogleV úterý 7. června se třídy 6. ročníku vydaly na školní výlet, který organizoval BAV Klub Příbor. Vše začalo návštěvou hradu Hukvaldy, která zahrnovala procházku oborou, kde jsme v družstvech plnili různé soutěžní úkoly. Následovala prohlídka samotného hradu s kaplí, kde naše děvčata pod vedením paní učitelky Hrochové zazpívaly krásné písně. Vyslechli jsme si také zajímavou historii hradu a přilehlého okolí. Odpoledne jsme se přemístili do areálu BAV Klubu v Příboře. Byl pro nás přichystán bohatý program: opékání párků, zmrzlinové poháry, bubnování, hry a divadlo. Po vyhodnocení celého dne nás čekala cesta domů. Dorazili jsme plni zážitků, na které budeme rádi vzpomínat. Foto zde!

Mgr. Martina Czerneková

 
Proč si připomínáme 27. červen? PDF Tisk Email
zdroj http://alik.idnes.cz/fotoPřenesme se společně do roku 1950. Prezidentem Československé republiky je Klement Gottwald a v naší zemi už dva roky vládnou komunisté. Začíná éra takzvaných politických procesů – tedy souzení lidí, kteří jsou nepohodlní komunistickému režimu. Ve dnech 31. května – 8. června 1950 jeden takový probíhal v Praze. Prostřednictvím rozhlasu ho sledovala celá republika. Byl to proces s takzvanou záškodnickou skupinou doktorky Milady Horákové, pracovně nazvanou Direktorium.
Kromě Milady Horákové, která byla popravena jako poslední ze 4 odsouzených, 27. června 1950 , o které jste asi všichni slyšeli, sedělo na lavici dalších 12 obžalovaných – Jan Buchal, Vojtěch Dundr, Jiří Hejda, Bedřich Hostička, Záviš Kalandra, Antonie Kleinerová, Jiří Křížek, Josef Nestával, Oldřich Pecl, František Přeučil, Zdeněk Peška a Františka Zemínová. Všichni byli souzeni za údajnou činnost proti republice.
Celý článek...
 
Celé Česko čte dětem PDF Tisk Email
zdroj http://www.celeceskoctedetem.cz/
Projekt Celé Česko čte dětem vznikl proto, aby si společnost uvědomila, jak ohromný význam má pravidelné čtení dítěti pro jeho emocionální vývoj a pro formování návyku číst si v dospělosti. Vědci a praktikové shodně tvrdí, že pravidelné hlasité předčítání učí dítě jazyku a myšlení, rozvíjí jeho paměť a obrazotvornost, obohacuje ho o vědomosti a vzorce morálního chování, posiluje jeho sebevědomí. Právě proto je společné čtení vítanou formou moudrého kontaktu s dítětem a vynikající výchovnou metodou.
Celý článek...
 
Zlatá tretra slaví 50 let PDF Tisk Email

zdroj Google/upravenoZlatá tretra je každoroční atletický mítink, který se již od roku 1961 koná na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Letos Zlatá tretra bude mít jedno z nejlepších obsazení v historii. Vyjímečný jamajský sprinter Usainu Bolt přijede do Ostravy popáté a sprint si 31. května 2011 zopakuje po dvou letech. Na atletickém mítinku bude rovněž startovat světový rekordman na 800 metrů Keňan David Rudisha, který se ve Vítkovicích představí v netradičním běhu na 1000 metrů.

Celý článek...
 
Projekt "OŠMS" - 27.5.2011 PDF Tisk Email

zdroj Google - upravenoStejně jako loni na podzim i letos jsou naši žáci školeni a připravováni ve vzdělávací oblasti Ochrana člověka za mimořádných situací. Projektový den pod názvem „Ochrana školáka za mimořádných situací" = "OŠMS" proběhl v pátek 27. května 2011 v areálu školy. Cílem této neobvyklé výuky bylo přiblížit dětem práci celého integrovaného záchranného systému, připravit je prakticky na možné nebezpečí, které může v běžném životě nastat. Zdravotnice předaly dětem informace a základy první pomoci a vojáci upozornili žáky na možné nebezpečí, které může nastat: zemětřesení, záplavy, lavinové nebezpečí, požáry, poranění elektickým proudem, chemické ohrožení atd. 

Celý článek...
 
Atletický čtyřboj OK - 20.5.2011 PDF Tisk Email

atlet_11Hned po návratu z městského kola  v atletickém 4-boji, které se konalo 16. května v Dolní Lutyni, čekalo mladší hochy 20. května okresní kolo v atletickém 4-boji v Havířově. Chlapce na závody doprovázel učitel tělocviku Mgr. David Pokluda. Více, o soutěžích a jak vše probíhalo v jednotlivých kategoriích, najdete v článku zde

V okresním kole atletického čtřboje v Havířově  svou zlatou medaili mladší hoši obhájili. BLAHOPŘEJEME!

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist