ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Beseda s hasiči - Václav PDF Tisk Email

hasii_VclavŽáci druhé třídy měli možnost se ve dvou setkáních 10. a 17. 5. s místními hasiči dozvědět něco nového o jejich práci. Besedovali o různých situacích, které mohou nastat při neopatrné manipulaci s ohněm, jak se zachovat, když už požár vypukne, čím je možné oheň hasit, ukázali si hasicí přístroj a vysvětlili jeho používání. Některé situace také dramaticky ztvárnili. Za své téměř bezchybné odpovědi byli odměněni malým dárkem.

 
Beseda s policií - Václav PDF Tisk Email

Policie_VclacVe čtvrtek 11. 5. proběhla beseda s městskými policisty z Přívozu. Nejprve žáky seznámili se svou prací, výzbrojí a situacemi, ve kterých musí zasahovat. Odpovídali na spoustu zvídavých otázek. Sami pak pomocí otázek zjišťovali, kolik si toho žáci zapamatovali. Na školním hřišti jim předvedli nové zásahové vozidlo, vysílačky i neprůstřelnou vestu. Každý z žáků nakonec dostal reflexní pásku a omalovánku.

Mgr. Jitka Valentová

                                                                                       

 
21. ročník veřejné sbírky - 10. 5. PDF Tisk Email

rakovinaČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 
Dvojice dobrovolníků ve žlutých tričkách vyjdou opět do ulic měst a vesnic celé republiky. Můžete od nich koupit za 20 Kč žlutou kytičku, letos s modrou stužkou.
Letošní 21. ročník veřejné sbírky bude zároveň preventivní kampaní před nádorovými onemocněními hlavy a krku.
Vybrané peníze za prodej kytiček, za zaslané DMS a dary slouží k financování tří základních dlouhodobých programů:

Celý článek...
 
Státní svátek 8. 5. - Den vítězství PDF Tisk Email

vlajka

Den vítězství je vzpomínkový den na ty, kdo během druhé světové války ztratili svůj život a je platný celosvětově, bez ohledu na různost pojmenování svátku v jednotlivých zemích. Na 8. května připadá jedna z hlavních událostí historie Evropy - ukončení 2. světové války. Dne 8. května 1945 byla oficiálně podpesána bezpodmínečná kapitulace Německa. 2. světová válka byla nejstrašnějším konfliktem všech dob a my můžeme jen doufat, že se nic podobného již nebude opakovat.

Celý článek...
 
Program školské primární prevence PDF Tisk Email

L_L„ Láska je láska“ - 5. 5. 2017

...Byl pozdní večer - první máj. Večerní máj, byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas,... ale my jsme pozvali k nám do školy pracovnice PPP Karviná, které pro žáky osmých tříd připravily program zaměřený na sexuální výchovu. Po velmi zdařilé besedě „Škola osobního života" tedy pokračujeme navazujícím programem „ Láska je láska".

Celý článek...
 
Sváteční den 1. květen - 1. máj PDF Tisk Email

1_maj1. květen patří v České republice ke státem vyhlášeným svátečním dnům a zároveň představuje den pracovního klidu. Význam tohoto dne spočívá v připomenutí svátku práce (viz odkaz ZDE!). Je slaven v mnoha zemích po celé Evropě a připomínají si ho především členové politických stran a hnutí.

V Evropě měl 1. květen další zajímavý rozměr. Symbolizoval začátek jarní setby a byl zasvěcen bohu slunce a plodnosti. Jiný zdroj uvádí, že tradice má možná svůj původ ve starověkém Římě, kdy se připomínala bohyně jara Flóra.

Celý článek...
 
Jarní příroda kolem nás PDF Tisk Email

logo_sfCelkem 173 dětí se letos díky dotacím ze Státního fondu životního prostředí ČR mohlo vzdělávat v nádherném prostředí Beskyd, kde se učily nejen o ekologii, ale byla také rozvíjena jejich environmentální gramotnost a podporován zdravý životní styl.

Hned po Velikonocích, tedy 18. dubna, vyrazilo 21 dospělých spolu s žáky prvního stupně do školy v přírodě na Bílou. A přestože jsme vyjížděli za jarního počasí, příjezd byl naopak do zimy. Na Bílé bylo bílo. To nám ovšem v ničem nebránilo. 

Celý článek...
 
Škola v přírodě 2017 - 1. stupeň PDF Tisk Email
SvP_duben_17
Celý článek...
 
Jednotné přijímací zkoušky na SŠ PDF Tisk Email

test_2017Jednotné přijímací zkoušky byly zavedeny po dvou letech ověřování, o jejich zavedení měly zájem kraje i střední školy.

12. dubna se konal první termín jednotných přijímaček pro čtyřleté obory, druhý byl ve středu 19. dubna. Na víceletých gymnáziích se zkoušky konaly 18. a 20. dubna. 

Tyto testy mohly školy doplnit vlastními zkouškami v období od 12. do 28. dubna.

Celý článek...
 
Město Rychvald informuje PDF Tisk Email

Logo_ Rychvald

Věc: Vydávání rybářských lístků

Logo_ Rychvald

Upozorňujeme všechny žáky, kteří navštěvují Rybářský kroužek, že vydávání rybářských lístků bylo před několika lety novelou rybářského zákona přesunuto na pověřený úřad, tj. Městský úřad Bohumín. Konkrétně tam tuto činnost vykonává paní Liszoková na odboru životního prostředí a služeb. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist