ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Městský přebor florbalu mladších žáků - 22.11.2017 PDF Tisk Email

florbalkaVe středu 22. 11. 2017 se vydala reprezentace žáků 6. - 7. tříd naší školy do haly orlovského Gymnázia poměřit síly ve florbalu s okolními školami.

 

Turnaj se rozehrál ve dvou skupinách systémem “každý s každým”, přičemž do semifinálových bojů postoupily pouze první dva týmy z každé skupiny. Po prvním jasném vítězství v základní skupině nad ZŠ Ke Studánce 2:0 jsme rozehráli důležitý zápas o postup do finále proti ZŠ Mládí. Byl to velmi vyrovnaný souboj se zajímavými akcemi na obě brány. Nakonec nebyla dobyta ani jedna a utkání skončilo smířlivě 0:0.

Celý článek...
 
Dějepisná olympiáda PDF Tisk Email

den_bojeDne 20. listopadu proběhlo na naší škole školní kolo Dějepisné olympiády. Soutěž je dobrovolná, určená zájemcům o historii. Tematické zaměření soutěže znělo „To byla první republika aneb Československo v letech 1918-1938“. Letos se do plnění soutěžních úkolů zapojili žáci 9. ročníku. Olympiády se zúčastnilo celkem 21 žáků. Vítězem se letos stal David Trembacz z 9. A, druhé místo obsadil Vojtěch Siuda rovněž z 9. A a jako třetí se umístil Jindřich Pawlita z 9. B. Všem chlapcům gratuluji a ostatním zúčastněným děkuji za svědomitou přípravu.

Mgr. Jiřina Dofková

 
Den boje za svobodu a demokracii PDF Tisk Email

DBzSD17. listopadu 1989 se tvrdý zásah komunistické policie proti pokojnému studentskému průvodu v Praze stal počátkem pádu komunistického režimu. Pod občanským tlakem byla komunistická strana zbavena politické moci a prezidentem byl 29. prosince zvolen Václav Havel. Přechod od komunistické totality k demokracii byl završen svobodnými volbami v červnu 1990.

17. listopad je od roku 2000 slaven jako státní svátek České republiky - Den boje za svobodu a demokracii.

Přestože 17. listopad je v posledních letech spojován především s událostmi roku 1989, není na škodu si připomenout události tragického roku 1939. To je vhodné již proto, že Mezinárodním dnem studentstva se tento den stal právě na základě událostí, ke kterým došlo v období od 28. října do 17. listopadu 1939 v tehdejším Protektorátě. Cílem bylo zastrašit český národ a tak zabránit dalším protestům proti okupaci. 
Celý článek...
 
Šesťáci se ocitli v pravěku PDF Tisk Email

pravkDne 16. 11. 2017 se 6.B společně s 6.A a třídními učitelkami vypravili do Archeoparku v Chotěbuzi. U školy nás vyzvedl autobus. Cesta trvala asi 30 minut, ale uběhlo to hrozně rychle. Když jsme dorazili na místo, byli jsme až po uši zvědaví, co nás čeká.

Vstoupili jsme do budovy, kde na nás čekaly paní průvodkyně. V šatně jsme si odložili věci a šli jsme si vyzkoušet psát brkem písmo hlaholici, a také jsme psali na podložky vyplněné včelím voskem. Mohli jsme si zahrát různé hry anebo složit kostru.

Celý článek...
 
Bobřík informatiky - výsledky soutěže PDF Tisk Email

logo_bobr

Bobřík je předmětová soutěž, která si klade za cíl prohloubit a formovat zájem mládeže o informatiku a programování. Je cílena na běžného bystrého žáka, složením úloh podobná Matematickému klokanovi. Test je složený z otázek s výběrovými odpověďmi nebo interaktivních úloh z oblasti algoritmizace, porozumění informacím a řešení problémů. 

16. listopadu 2017 skončilo národní kolo soutěže. Letos se zúčastnilo 79675 soutěžících. Archiv testů bude dostupný až po 20. listopadu 2017. Více informací  najdete na www.ibobr.cz

Úspěšní řešitelé, získané body a diplomy ke stažení - viz celý článek!
Celý článek...
 
ŠFL (2. kolo) - 11.11.2017 PDF Tisk Email

florbal_ligaV sobotu 11. 11. 2017 pokračovala druhým kolem Školní florbalová liga 2017/2018. 17 reprezentantů čtyř tříd 2. stupně rychvaldské školy se sešlo v tělocvičně, aby odehrálo další zápasy základní části ligy. A jelikož se reprezentanti 6. A nedostavili, musely být jejich zápasy kontumovány.

David Pokluda

Celý článek...
 
Martin na bílém koni PDF Tisk Email

zdroj www.vira.deti.cz

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 jsme se v podvečer sešli před školou. Přinesli jsme si lampiony a po zazpívání písničky jsme se vydali na procházku k hřišti Baník. Tam jsme se setkali s dětmi ze školy Václav. Zpěvem jsme se snažili přivolat Martina. A povedlo se! Jen místo Martina přijela na bílém koni tentokrát Martinka. Myslím, že i tak se sněhu určitě dočkáme. 

M. Nováková

Celý článek...
 
I na naší škole máme „Superstar“- 9.11. PDF Tisk Email

supe_starZpěváci školní pěvecké skupiny reprezentovali školu v pěvecké soutěži „Bohumínská superstar“. Přestože zpívají všichni krásně, jen 5 z nich bylo odvážných a zúčastnilo se prvního neveřejnho kola dne 24. 10. – Hana Gavlasová 8. B, Kristýna Mikšaniková 7. C, Zuzana Krčmářová 7.B, Martina Grümannová 7.B, Vojtěch Mikuš 6.B. Porota vybrala do dalšího kola dva talenty z naší školy – Kristu a Vojtu, kteří úspěšně bojovali a zazářili na pódiu K3 v Bohumíně dne 9. 11. 2017.

Celý článek...
 
Přichází listopad - DUŠIČKY PDF Tisk Email

Zdroj GooglePoslední večer v říjnu se v mnoha zemích světa nese ve znamení svátku Halloween. Tento svátek má kořeny v prastaré tradici dávných Keltů. Podle keltské víry byl tuto noc předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce.

Hned na začátku listopadu prožíváme dva důležité dny, kterým se lidově říká Dušičky. Památka se slaví od 10. století v zemích s křesťanskou tradicí. Je zvykem, během tohoto dne či období, že lidé navštíví hřbitov a rodinný hrob, rozsvítí na něm svíčku, položí živé květiny a věnec.

Celý článek...
 
28. říjen - vznik republiky PDF Tisk Email

Zdroj Google

28. října 1918 byl založen první samostatný československý stát a T.G. Masaryk se stal prvním československým prezidentem.
Československo se stalo jednou z prvních evropských úspěšných parlamentních demokracií se zastoupením mnoha stran a bylo tak stabilní, že odolalo mezinárodní ekonomické krizi 30. let. 
I když Československo již neexistuje, společný stát Čechů a Slováků trval s přestávkou válečných let do roku 1992, stále považujeme 28. říjen za den založení svého státu a jeho oslavám věnujeme velkou pozornost.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist