ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Vyhodnocení mezitřídní soutěže PDF Tisk Email

Zdroj Google.cz

V závěru měsíce června 21. 6. 2012 proběhlo závěrečné vyhodnocení tradiční mezitřídní soutěže, která probíhá každoročně od října do května. Každý měsíc se hodnotí pořádek ve třídě, stav květin, úroveň nástěnek. Kromě toho dostávají třídní kolektivy body za splnění úkolu, který je každý měsíc jiný. Hodnotí se i tzv. barevný den - žáci přicházejí v předem určeném dni oblečení do oděvů a doplňků barvy, na které se předem domluvili.

V letošním školním roce zvítězil kolektiv třídy VI. A pod vedením p. uč. Sosnové s 270 body. 

Celý článek...
 
Google nás opět učí vyhledávat PDF Tisk Email

Zdroj GoogleŽáci by se měli v základních školách naučit vyhledávat informace pomocí moderních vyhledavačů. Jsou v ŠVP (školní vzdělávací program) seznámeni s pojmy jako klíčové slovo, logický operátor a podobně. 

Společnost Google nabízí školám hru s názvem: Google a day. Jejím cílem je naučit žáky lépe vyhledávat informace. Text popisuje průběh vyhledávání a návrh, kterak ji můžeme využít. Podívejte se na stránku http://www.agoogleaday.com. Zdroj zde

Celý článek...
 
Vyhlazení Lidic a Ležáků - 10. 6. a 24. 6. 1942 PDF Tisk Email

Zdroj www.lidice.czPříběh Lidic, dnes je tomu 70 let,  je příběhem obyčejných lidí, kteří se shodou náhod připletli do cesty dějinám.

Po úspěšném atentátu československých parašutistů na Reinharda Heydricha v roce 1942 byly obce Lidice a Ležáky ve Středních Čechách v důsledku heydrichiády vypáleny a srovnány se zemí. Veškeré místní obyvatelstvo bylo vyvražděno nebo odsunuto do koncentračních táborů. Na místě nacisté zastřelili 173 mužů. Masakr nepřežilo 340 obyvatel obce. 88 dětí bylo vyvezeno do Polska a 2. 7. 1942 nedaleko Lodže zplynováno.

Celý článek...
 
Ukončení první generální zkoušky PDF Tisk Email
Zdroj GoogleČeská školní inspekce, která testování přes počítač v posledních třech týdnech pořádala, vydala 12. června přílohu k tiskové zprávě, ve které uvádí průběžné výsledky testování v ČR

Testy byly rozděleny na dvě části, pokud žák zvládnul základní znalosti, tak postoupil do vyšší verze. V češtině a angličtině se to podle předběžných výsledků podařilo třem čtvrtinám školáků, v matematice pak asi polovině.

Testy ověřovaly minimální požadovanou ,úroveň znalostí, měl by je tedy zvládnout i velmi slabý žák. 
Celý článek...
 
Testování žáků 5. a 9. tříd - třetí týden (od 4. 6. - 8. 6. 2012) PDF Tisk Email

Zdroj GoogleTi žáci, kteří se během dvou týdnu "vyhnulii" testování ze zdravotních důvodů nebo jiných příčin, budou testování v týdnu od 4. června do 8. června 2012. Testy se vyplňují na počítači, žáci se hned po dopsání dozvědět podrobné výsledky. Ukázky testů ZDE!

Inspekce rozhodla, že  školáci dostanou po dopsání testu jen informaci, kolik otázek napsali správně a na kolik procent test zvládli. Podrobné údaje o tom, v jaké otázce chybovali, a porovnání úspěšnosti žáka například v rámci celé školy, dostanou děti až druhý den. Systém údaje zpracovává v noci. Výsledky testování hledejte ZDEJe třeba zadat kód a heslo - více ZDE!

Celý článek...
 
Testování žáků - druhý týden (5.,9.tř.) PDF Tisk Email
Zdroj GoogleBěhem prvních pěti dnů generální zkoušky  testování žáků 5. a 9. ročníků základních škol se objevily technické komplikace (viz. ZDE), které jsou vyřešeny. Sledování vzdělávacích událostí "online" je bezesporu v plenkách. Nicméně v těchto dnech ve škole zažíváme skutečné online pilotní testování.
Ať už jste z řad kritiků nebo obhájců, je třeba dát za pravdu tvrzení, že tady Internet hraje neocenitelnou zpětovazebnou roli, kterou nelze nahradit žádným jiným médiem. Harmonogram testování / druhý týden 28. 5. - 1. 6.  viz. celý článek. Výsledky testování najdou žáci ZDE!. Je třeba zadat kód a heslo.
Celý článek...
 
OK Atletický čtyřboj - 24. 5. 2012 PDF Tisk Email

Zdroj Google

Reprezentace žáků a žákyň 2. stupně ZŠ Rychvald se ve čtvrtek 17. května účastnila v areálu ZŠ A. Jiráska v Dolní Lutyni atletické soutěže. Starší chlapci i dívky vybojovali  titul městského přeborníka v atletickém čtyřboji. Dne 24. května v okresním kole v Havířově starší chlapci získali bronz a děvčata vybojovala pěkné páté místo.

Děkujeme žákům za reprezentaci školy a GRATULUJEME!

Celý článek...
 
Generální zkouška žáků 5. a 9. ročníků PDF Tisk Email
Zdroj Google

V pondělí 21. května 2012začíná první celoplošná generální zkouška ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol, kterou v souladu s programovým prohlášením vlády České republiky a z rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy realizuje Česká školní inspekce. Do generální zkoušky se zapojí 81 žáků ZŠ Rychvald. Měření výsledků žáků v českém jazyce, cizím jazyce a matematice proběhne v počítačových učebnách na 1. a 2. stupni v období dvou týdnů. 

Do generální zkoušky se zapojí cca 3 700 škol a cca 165 000 žáků. Výsledky testování najdou žáci ZDE!. (Je třeba zadat kód a heslo.)

ČŠI a přijatá opatření po prvním týdnu testování ZDEAnketa  ZDE!

Celý článek...
 
Svátek matek 2012 PDF Tisk Email
Zdroj GoogleMilé děti, maminka má svátek! Na druhou květnovou neděli 13. 5. 2012připadá oslava Dne matek, kdy můžete vašim maminkám a babičkám udělat něčím radost. Tento svátek se tradičně slaví po celém světě. Přejeme jim vše dobré. (Více ZDE.) 
Po čem každá matka z celého srdce touží? Samozřejmě po tom, aby byla dobrou matkou a vychovala báječné děti. Matkám věnovaný den má být oceněním odvahy a oběti mateřství. Všem maminkám děkujeme za jejich odvahu a nasazení. (AB)
 
Pohár Rozhlasu - 9. 5. a 10. 5. 2012 PDF Tisk Email

Zdroj Google

Dne 9. května 2012 proběhlo na školním hřišti a v tělocvičně ZŠ Rychvald MK Poháru Rozhlasu. Družstvo starších chlapců vybojovalo 1. místo, ostatní družstva (mladší chlapci a dívky, starší dívky) se umístila na 3. místě. Hlavním ředitelem (rozhodčím a organizátorem) soutěže byl Mgr. David Pokluda, který s vítězným družstvem odjel dne 10. května 2012 do Havířova, kde se konalo okresní kolo. Starší hoši v OK Poháru Rozhlasu vybojovali 4. místo. Gratulujeme! Článek ZDE!

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist