ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Změny v rámcových osnovách PDF Tisk Email
zdroj GoogleTento týden se na ministerstvu školství diskutovalo o změnách v rámcových osnovách. Ty současné z roku 2005 jsou totiž příliš obecné. Podle ministrova náměstka L. Němce mají být revidované rámcové vzdělávací programy hotové do září 2012. MŠMT chce také zpřesnit požadavky na to, co by měli žáci znát. Úkolem je začlenit do osnov základních škol standardy pro 5. a 9. třídu, kde je přesně stanovené, co má žák na konci těchto ročníků umět v matematice, češtině a cizích jazycích.
Dalším krokem bude také definování nejrůznějších výchovných předmětů - citová výchova, výchova k národní hrdosti atd. 
Celý článek...
 
Nejlepší učebnicí roku 2011 je opět Fraus PDF Tisk Email

logo_euproject

Každý žák i učitel potřebuje pro výuku kvalitní, aktuální a profesionálně zpracovanou učebnicí. S nárůstem využití ICT je stále větší poptávka po elektronickém obsahu učebnic, který je možné využít jak v počítači, tak na interaktivní tabuli.

V polovině září 2011 naše škola díky Grantovému projektu Kombinovaná výuka (KV) zakoupila další multilicence interaktivních učebnic nakladatelství Fraus - M, F, NJ. 

Celý článek...
 
Závěrečná interaktivní konference PDF Tisk Email
Konference„Poznávání reálného světa pomocí počítačem podporovaných experimentů“
V měsíci březnu až květnu jsem společně s panem učitelem Hanouskem absolvovala vzdělávání učitelů přírodovědných předmětů na Ostravské univerzitě. Celé školení bylo zaměřeno na nové přístupy k výuce přírodovědných předmětů s využitím ICT. Ve středu 5. října 2011 byla závěrečná konference. Lektoři kurzů RNDr. Libor Koníček, Mgr. Michaela Drozdová a Mgr. Jan Veřmiřovský předvedli spoustu čidel a měřících zařízení, která se dají ve výuce použít.
Celý článek...
 
Pomůže vzdělávat projekt PERUN? PDF Tisk Email
zdroj Google: www.mineralfit.czNárodní institut dětí a mládeže rozjíždí za 33 milionů korun projekt na péči o nadané žáky PERUN (Péče, rozvoj a uplatnění nadání). V šesti krajích by měla vzniknout centra, která nabídnou vzdělávání učitelům, ale budou také spolupracovat s místními podniky při podpoře těchto žáků. Součástí iniciativy financované z EU je i web www.talentovani.cz, kde děti, rodiče i školy najdou přehled všech akcí, kurzů a soutěží pro malé génie.
Celý článek...
 
Svatý Václav – ochránce české země PDF Tisk Email

zdroj:www.zlate.mince.czSvatý Václav (asi 907 – 28. září 935) byl českým knížetem a je jedním z hlavních českých světců. Pocházel z rodu Přemyslovců, jeho otcem byl kníže Vratislav I. a matkou Drahomíra. V dětství byl vychovávan svou babičkou Ludmilou. Odkaz svatého Václava patří k symbolům české státnosti.Svatý Václav je patron české země, mučedník, postava, jejíž tradice sehrála velmi důležitou úlohu v emancipaci českého státu a přemyslovské dynastie v rámci křesťanské EvropyVáclav ctil svou matku, pečoval o chudinu, nemocné a sirotky, poskytoval přístřeší a pohostinství pocestným a cizincům. Netrpěl, aby se komukoliv stala křivda, byl osobně statečný a výborný jezdec na koni. 

Celý článek...
 
Konference projektu Perspektiva PDF Tisk Email
PerspektivaDne 22.9.2011 proběhla krajská konferenci projektu Perspektiva "Kam kráčí digitální škola? (On - line konference zde!

V dopoledním bloku přednášek vystoupili Blanka Kozáková, Bořivoj Brdička, Ondřej Neumajer, Jan Doležal a Janek Wagner.

Tato konference představila dobrá ICT řešení ve školách v MSK, informovala o projektu EU peníze školám, podpořila inovace a aktivní využívání ICT učiteli i žáky. Konference upozornila na to, že podíl informačních a komunikačních technologií na výuce u nás zaostává za průměrem zemí OECD

Celý článek...
 
Volby do Školské rady - 22.9.2011 PDF Tisk Email

volby Zdroj Google

Ve čtvrtek 22. 9 2011 se na naší škole konaly volby do Školské rady. Rodiče vybírali z 11 kandidátů dva zástupce. Voleb se zúčastnilo 83 rodičů, kteří reprezentovali 112 dětí. Zde jsou jména zvolených členů: Marcela Bajtková - 30 hlasů a Mgr. Edita Siudová - 24 hlasů. 
Také pedagogičtí pracovníci volili do Školské rady své zástupce, volilo 31 osob a hlasování dopadlo následovně: Mgr. Helena Wozniaková (vychovatelka) a Mgr. David Pokluda (učitel)  získali 18 hlasů. Je nám líto, že se do voleb nezapojilo více rodičů a nepřišli podpořit své kandidáty.
Celý článek...
 
Projekt "Naše cesta za vzděláním" PDF Tisk Email

novy_projekt

ZŠ Rychvald bude od letošního školního roku realizovat projekt „Naše cesta za vzděláním“ z OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Cílem projektu je prostřednictvím nových metod a nástrojů docílit zlepšení stavu počátečního vzdělávání na ZŠ Rychvald.

Zkvalitnění a zefektivnění výuky bude dosaženo:

Celý článek...
 
Novinky ve školství - jednotné testování PDF Tisk Email
Testování žákůDo školních lavic v ČR ve čtvrtek usedlo 1,2 miliónu dětí. Jaké novinky je čekají? Ve stovce základních škol se setkají s pilotním testováním srovnávacích zkoušek v pátých a devátých ročnících. Na jaře proběhne generálka už na všech školách. A od roku 2013 chce ministr školství Josef Dobeš (VV) odstartovat jednotné testování naostro.
Děti se posadí ve třídě každé k počítači. Dostane z několika variant své jedinečné zadání na obrazovku. Bude mít 60 minut na vypracování odpovědí v uzavřených a otevřených úlohách. Po vypracování test odešle.
Celý článek...
 
Organizace školního roku 2011/12 PDF Tisk Email
zdroj Google, upravenoObdobí školního vyučování ve školním roce 2011/2012 začne ve všech základních školách ve čtvrtek 1. září 2011.
Slavnostní zahájení školního roku 2011/12 pro žáky prvních tříd se koná 1. září  2011 v KS Rychvald v 9.00 hodin. Výuka 1. září 2011 pro ostatní žáky školy (2. - 9. ročník) začíná v 8.00 hodin a končí v 9.40 - 10.00 hodin. Podzimní prázdniny připadnou na středu 26. října a čtvrtek 27. října 2011. Vánoční prázdniny budou zahájeny v pátek 23. prosince 2011 a skončí v pondělí 2. ledna 2012.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist