ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
„Dvě tváře dobrovolnictví“- fotografická soutěž PDF Tisk Email

Soutěž o foťák a jízdenku pro dva do Evropy

zdroj GoogleNárodní informační centrum pro mládež (NICM) pořádá, k příležitosti  Evropského dne informací, pro mládež fotografickou soutěž „Dvě tváře dobrovolnictví“. „Dobrovolnictví je činnost ve prospěch druhých bez nároku na finanční odměnu.“… My ale nechceme pouhou definici. Zajímá nás, jak to vidíte vy. Fotografie v tiskové kvalitě posílejte na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ve formátu JPEG, max. velikost 10 MB, nejpozději do půlnoci 4. 4. 2011. Do mailu uveďte jméno, věk, kontakt a název fotografie. Vítězové soutěže budou vyhlášeni 14. 4. 2011 v rámci oslav Evropského dne informací pro mládež v NICM. Více zde: http://remix.nicm.cz/soutez-o-fotak-a-jizdenku-pro-dva-do-evropy/

 
Stáhni si interaktivní učebnici PDF Tisk Email

zdroj: www.fraus.cz

Soutěže se mohou zúčastnit všichni žáci základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií. Podmínkou účasti v soutěži je registrace ke škole, kterou žák navštěvuje. Tuto registraci je nutné provést na stránkách www.flexilearn.cz. Po registraci si každý žák může stáhnout jednu interaktivní učebnici zdarma. (Viz. související odkaz - Žákům se uleví)
Z registrovaných žáků bude začátkem června vylosováno 100 výherců, z nichž prvních 10 obdrží školní netbook HP Mini 100e Fraus Edition.

Celý článek...
 
Začíná JARO PDF Tisk Email

jaro_11První jarní den je za námi (21.3.; více zde) a jaro se hlásí o slovo. To, na co čekala většina milovníků přírody, právě začíná.

K jaru neodmyslitelně patří sněženky. Snad každý je má na zahradě. Sněženky často doprovází i bledule. Jejich krása si nezadá z žádným jiným druhem. Jsou krásné totiž svojí jednoduchostí. K jaru neodmyslitelně patří nadšený zpěv ptáků, který se rozléhá široko do okolí. Velká část druhů se vrací z teplých krajin. Jaro zkrátka nastává. Všichni, co máte rádi přírodu, vyražte ven. Na jaře je venku tak krásně:). Je velká škoda nevidět, jak se vše probouzí k životu. (AB)

 
Matematický klokan 2011 PDF Tisk Email

Zdroj www.matematickyklokan.netV pondělí 21. 3. 2011 proběhla mezinárodní matematická soutěž Klokan 2011Soutěžící byli podle věku rozděleni do tři kategorií: Klokánek (4. - 5. třída), Benjamín (6. - 7. třída), Kadet (8. - 9. třída). Žáci řeší 24 testových úloh, přičemž vybírají jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti. Za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Na řešení je vymezeno 60 minut čistého času.  Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku 24 bodů, takže lze tedy získat maximálně 120 bodů.

Celý článek...
 
AMOS Sympaťák 2012 PDF Tisk Email

zdroj GoogleAnketu o nejoblíbenějšího učitele České republiky vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino a Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími. 

Můžete hlasovat i vy: AMOS Sympaťák 2012 
Hlasováni na nejoblíbenější dětskou knížku PDF Tisk Email

zdroj GoogleOd úterý 15. března bude možné hlasovat on-line na nejoblíbenější dětskou knížku. Za každou přečtenou knihu dostanou děti virtuální finanční obnos 50 Kč, který následně pošlou vybrané dobročinné organizaci. Žák se musí zaregistrovat na webu www.ctenipomaha.cz, přečte některou z doporučených knih a když úspěšně projde krátkým testem potvrzujícím znalost dané knihy, získá kredit 50 korun. Kredit pak věnuje na některou z nabídnutých charitativních akcí, které budou adresné a konkrétní Seznam knih nominovaný odbornou porotou pro hlasování o nejlepší knihu pro děti a mládež naleznete ZDE.

Celý článek...
 
Finanční sbírky na pomoc Japonsku PDF Tisk Email

Japonsko - novinky.cz

Japonci čelí nejhorší krizi od druhé světové války. Přírodní katastrofa způsobila značné oběti na životech a velké množství lidí se dosud pohřešuje. Materiální ztráty jsou nedozírné. Charita České republiky vypsala finanční sbírky na humanitární a materiální pomoc Japonsku, postiženému ničivým zemětřesením a vlnou tsunami. Podle posledních zpráv se 275 700 lidí ocitlo bez domova, 34 milionů obyvatel je evakuováno. Více, jak můžete pomoci najdete zde. Další odkaz - informace o situaci v Japonsku 15.3.2011- zde!


 
Vzdělávání pro konkurenceschopnost PDF Tisk Email
zdroj www.scio.cz15. březen 2011 se blíží a je to konečný termín odevzdávání přihlášek na střední školy. Vycházející žáci, kteří znají potřeby trhu práce, na kterém není dostatek odborníků v technických oborech, určitě sáhnou ještě před zkouškami pro SCIO - testy a kurzy z matematiky. Zájemci o přípravné e-Learningové kurzy SCIO mají možnost přihlásit se do KV (kombinované výuky) v odpoledních hodinách. Přihlásit se do kurzu je třeba před 14:00 hodinou. Ve cvičných přijímacích zkouškách si mohou žáci ověřit své znalosti v daném oboru a doplnit případné nedostatky. Výhodou těchto kurzů je především to, že budou mít veškeré znalosti v živé paměti těsně před zkouškami.
Celý článek...
 
Akce! Baltík ZDARMA PDF Tisk Email
zdroj Google - upravenoJeden moudrý člověk řekl: "Hluboce si vážím matematiky, neboť ti, kdož jsou obeznámení, v ní vidí prostředek k chápání všeho existujícího.“ (Bháskara)
Programování rovněž podporuje přirozenou touhu po poznání, učí žáky tvořivě myslet a cílem výuky je potřeba pochopit svět obdobně jak u  matematiky.
Baltík 4C, SGP programovací nástroj (nejen pro děti), "čaruje" a tím zviditelňuje vaše myšlenky, které do programu napíšete. Zápis programu, který vytvoříte v editoru, se po spuštění programu ukáže ( "zviditelní") jako výsledek programování. Nahrát si Baltíka domů na PC není problém, je ZDARMA, musíte se jen zaregistrovat u paní učitelky Anny Boumové.
Celý článek...
 
Bezplatné balíky Office 2007 PDF Tisk Email
zdroj GoogleVíte, že stovky tisíc lidí mohou mít doma kancelářský balík Office zdarma? Software je možné používat pro práci doma i za účelem vzdělávání.
Zatím ale tuto možnost nevyužila ani desetina oprávněných lidí a nárok na bezplatnou licenci má podle statistik softwarového gigantu v Česku několik stovek tisíc uživatelů.
Bezplatné balíky Office 2010 nejvyšší sady Professional Plus jsou určeny pro zaměstnance institucí, které mají s Microsoftem uzavřenou multilicenční smlouvu na kancelářskou sadu, včetně balíčku nadstandardních služeb Software Assurance.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist