ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Modrý den - 14. 9. 2017 PDF Tisk Email

modrýden_1_BKonečně se naši prvňáčci dočkali prvního písmene!

Protože se jednalo o to, jak písmeno vypadá, jak zní jako hláska, kde se v naší mluvě všude vyskytuje, jak je složité je správně napsat, byl tento devatenáctý školní den pro 1. B velice zážitkovým. Prožitky umocnilo i modré oblečení všech dětí, videa a fotografie přírodních úkazů Země. Možnou modř nebe žáci vykouzlili pomocí míchání barev, doplnili ji vlastnoručně namodřenými a vystřihnutými motýly.

Celý článek...
 
Soutěžíme v ZOO PDF Tisk Email
ZOO_16

Jako každoročně i letos se v Zoo Ostrava konala přírodovědná soutěž. Bohužel letošní termín byl ještě dřívější než obvykle – už 13. září. Takže s otázkami si museli žáci poradit bez jakékoli přípravy.

Přesto se obě družstva s nástrahami trati vypořádala se ctí. I když se žáci umístili až v polovině startovacího pole, úplně se mezi téměř sedmdesáti družstvy neztratili. A hlavně reprezentovali svoji školu a získali cenné zkušenosti do dalších klání.

Celý článek...
 
Recyklace hrou ve škole - 11. 9. 2017 PDF Tisk Email

odpad

Pražští ekologové Martina a Petr navštívili třídu 8. B 11. září 2017. Žáci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak probíhá zásah při ropné nehodě, vyrobit si svůj vlastní vodní filtr, změřit PH, hloubku a teplotu vody ve Skučáku a dozvěděli se i mnoho informací o vodě a obyvatelích v ní. PH vody jsme změřili tak, že nám byly přiděleny speciální papírky, které jsme ponořili do vody, octa nebo zásady, a podle toho jsme zjistili, jestli je PH dobré či špatné. 

Celý článek...
 
Zdravé dýchání pro děti PDF Tisk Email

mini_vzduch„Zdravé dýchání pro děti“

je název projektu zaměstnaneckého grantu nadace ČEZ, díky kterému se nám podařilo získat částku 30 000 Kč pro naši školní družinu při ZŠ Rychvald Václav.                                                     

Peníze byly použity na nákup dvou čističek vzduchu SPIRION. Děti tak budou v období inverze dýchat čistější vzduch.  

Příští rok zkusíme štěstí znovu, možná se nám podaří získat další peníze a postupně dovybavit ostatní třídy. 

 Martina Jaglařová

                          

 
Osmáci byli pasováni na chemiky PDF Tisk Email

chemie_2017Chemikem by měl být člověk odvážný a nebojácný. Zkouškou chemické statečnosti prošli žáci osmých ročníků, jelikož právě chemie jim nyní přibyla do seznamu kompletních předmětů vyučovaných na základní škole. Žáci byli na roli chemika pasováni ˮkrvavýmˮ chemickým pokusem na vlastním těle. Tajemné napětí střídalo nadšení, překvapení a vlna dotazů. Všichni budoucí ˮchemiciˮ zkouškou úspěšně a bez újmy prošli. Záhada ˮkrvavéhoˮ pokusu zůstala v myšlenkách žáků. Z jejich úst se i dlouho poté mimo chemickou učebnu vznášela vlna otázek. Otázek, na které žáci minimálně 2 roky budou v hodinách chemie hledat odpovědi. Dnes (a s nadějí) si museli vystačit s vlastní odpovědí: "Protože CHEMIE!“

Mgr. Daniela Mirková

 
Revize RVP - nový obsah vzdělávání PDF Tisk Email

revize__RVPMŠMT chce nově přezkoumat a aktualizovat rámcové vzdělávací programy škol, tj. dokumenty, podle nichž se řídí vzdělávání ve všech školách. Revize rámcových vzdělávacích programů (RVP) je rozplánována až do roku 2022 a nově vymezí rozsah i obsah vzdělávání společný pro všechny žáky. Závazné vzdělávání by proto mělo naplnit zhruba 70 % hodinové dotace určené pro jednotlivé druhy či stupně vzdělání, zbývající hodinovou dotaci využije každá škola podle vlastního uvážení. Zdroj ZDE!

Celý článek...
 
Organizace školního roku 2017/2018 PDF Tisk Email

deti-skolaci

Období školního vyučování ve školním roce 2017/2018 začne v pondělí 4. září 2017.  Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2017. Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 23. prosince 2017 a skončí v úterý 2. ledna 2018. Vyučování začne ve středu 3. ledna 2018. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve středu 31. ledna 2018. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2018.

Celý článek...
 
KRÁSNÉ PRÁZDNINY PDF Tisk Email

B_S

Milí čtenáři školního webu,

tak jako každoročně přejeme Vám, abyste si přes prázdniny odpočinuli a nabrali nové síly a energii do dalšího školního roku. Opět se sejdeme první týden v září 2017.

AHOJ! KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

 
ANKETA - spokojenost žáků 2. st. s výukou PDF Tisk Email

anketa_2

anketa_kvten_2017

Nejčastější požadavky: Řešení:
  • Lepší PC ve třídách
ANO, od 1. pololetí příštího školního roku.
  • Klimatizace ve třídách
Pravděpodobně ANO v dalších školních letech.
  • Větší šatní skříňky nebo více šatních skříněk
ANO, pravděpodobně na začátku příštího školního roku tak, aby měl každý žák svou šatní skříňku.
  • Větší výběr sladkostí v bufetu
NE, musíme se řídit vyhláškou o nezdravých potravinách, které se nesmějí vydávat ve školách.
  • Více hodin tělesné výchovy
NE, kdo má zájem o pohybové aktivity, může využít sportovních kroužků v DDM Rychvald.
 
Den matek na Václavu PDF Tisk Email

Den_matekStalo se již tradicí, že na naší škole slavíme Svátek matek besídkou, kde mohou děti maminkám poděkovat za jejich lásku a péči básničkou, písničkou a malým dárečkem. Také letos jsme uspořádali představení. Ve čtvrtek 18. 5. mohly maminky, babičky, tety i ostatní návštěvníci shlédnout vystoupení všech žáků školy. Pečlivě naučené básně se střídaly s písněmi, uměleckým tancem, vystoupením malého kouzelníka, vtipnou loutkovou scénkou se Spejblem a Hurvínkem a hudební pohádkou O Budulínkovi.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist