ZŠ Rychvald


Přihlášení
Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Titulní stránka
ZŠ Rychvald
Třeťáci na zámku PDF Tisk Email

vylet_sberaci_14Během pondělí, 30. dubna, se žáci 3. AB rozešli hned po osmé ranní směrem Starý dvůr v Rychvaldu. Měli jsme zde domluvenou zkrácenou prohlídku renovovaného zámku. Pan průvodce Štěpánek nám vysvětlil, proč je zámek postavený právě zde, z jakého je období, provedl nás přízemím zámku - pokoji, černou kuchyní, zámeckou kaplí i krásnou zahradou.

Celý článek...
 
Den dětí PDF Tisk Email
MDD_2018
 
Minikopaná PDF Tisk Email

kopanaDne 18. 4. 2018 se žáci 2. stupně ZŠ Rychvald zúčastnili v kategorii mladších žáků minikopané. Akce, kde naše škola je pravidelným účastníkem, se odehrála ve sportovním areálu Orlová na umělém trávníku. Mladší žáci ve složení – P. Dražil, O. Adamczyk, M. Šatanik, M. Šenkýř, J. Franek, D. Koždoň, D. Jílek, M. Ďurik, měli v letošním ročníku velkou konkurenci 6 škol.

Celý článek...
 
Přihláška do ŠD PDF Tisk Email

info

Připomínáme rodičům budoucích prvňáčků, že přihlášku do školní družiny mohou podat do pondělí 7. května přímo ve ŠD!

 
Rozhodnutí o přijetí do 1. ročníku PDF Tisk Email

ZŠ Rychvald, Školní 1600 - rozhodnutí o přijetí zde

Expozitura ZŠ Rychvald, Václavrozhodnutí o přijetí zde.

 
Ředitelské volno, 7.5.2018 PDF Tisk Email

V souladu s § 24, odst. 2 školského zákona vyhlašuji dne 7. 5. 2018 z organizačních důvodů ředitelské volno pro žáky ZŠ Rychvald, včetně části Václav - Petřvaldská 632.


 
Recyklohraní - potraviny PDF Tisk Email

recykloŽáci 5. A se zapojili do projektového vyučování Recyklohraní. Téma tohoto úkolu bylo zamyslet se a zjistit, jak správně nakupovat a uchovávat potraviny, aby nedocházelo k jejich plýtvání. Zhlédli jsme krátký film "Cesta jahod" aneb jak se jahody dostanou i v zimě na náš trh. Navštívili jsme supermarket, kde jsme si vybrali ovoce na ovocný salát. Pak si každá skupina "ukuchtila" ovocný salát podle svých chutí. Na závěr jsme se ještě zamysleli, jak správně potraviny skladovat, aby nejdéle vydržely v co nejlepší kvalitě.

M. Kaděrová


 
Recyklohraní PDF Tisk Email

recykloJednou ze snah nás učitelů je působit na žáky i v jiných oblastech, než je klasické vzdělávání. Tentokrát se žáci tříd 1. A a 1. B zaměřili na elektrospotřebiče, na správné zacházení s nimi a na jejich konec, na umístění starých nefunkčních přístrojů do správných odpadních kontejnerů.

Celý článek...
 
Jeden svět dětem PDF Tisk Email

filmDne 9. 4. 2018 se žáci 6. tříd zúčastnili festivalu dokumentárních filmů Jeden svět dětem v Minikino kavárně v Ostravě.

Zhlédli jsme tři patnáctiminutové snímky, po kterých následovala beseda. Prvním z nich byl nizozemský dokument Poslouchám zaměřeným na propagaci Linky bezpečí. Základními tématy bylo dospívání,  krizová pomoc a domov.

Celý článek...
 
6. A a 6. B versus požáry PDF Tisk Email

hasiiPokud by snad mělo dojít ke konfrontaci žáků šestých ročníků a požárů, jistě by si již žáci velmi dobře poradili.

Ve dnech 12. a 16. 4. je totiž navštívili hasiči, od kterých dostali praktické a poučné informace, také odpovědi na každou zvídavou otázku týkající se nejen požární ochrany.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendář akcí

kalendar
TOPlist